Klub motocyklowy „White Arrows”, grupa „Wheelie Riders” i ich sympatycy powitali wiosnę topiąc Marzannę. Obrządek miał miejsce w pierwszy dzień astronomicznej wiosny- 20 marca.

Motocykliści pojawili się w niedzielę palmową przed Centrum Kultury w Grodzisku. Stamtąd około 150 osobowa grupa w skórzanych kurtkach paradowała ulicami miasta w motocyklowym szyku wprost do kościoła w Łąkach. W świątyni uczestniczyli w nabożeństwie, poświęceniu swoich motocykli i palm. Złożyli także naręcza kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ofiary Katyńskie.

Kolejnym punktem było dotarcie nad rzekę Mrownę. Tam przy ryku włączonych silników spalili i utopili Marzannę. Tym samym pożegnali zimę i obwieścili rychłe nadejście nowego sezonu motocyklowego, który według planów ma się rozpocząć 10 kwietnia. Co za tym idzie w maju ma się odbyć rajd „Drogi do wolności”, a w czerwcu impreza „Motoserce” poświęcona Dniu Dziecka. Kolejna zapowiadana impreza z udziałem legendarnej grupy Dżem ma mieć miejsce w Natolinie w dniach 19-21 sierpnia. Będzie to zlot motocyklistów „Moto Grodzisko”.

Powitanie wiosny zakończyło się przejazdem motocyklistów do siedziby klubu w Kozerkach, gdzie świętowali dalej przy grillowaniu i innych atrakcjach.

am

Fot. White Arrows

 

 

 

Zobacz również: