Już w Wielką Sobotę, 26 marca o godz. 20:05, TVP2 wyemituje specjalny, świąteczny odcinek „Kocham Cię, Polsko!”. Jak na rodzinne święta przystało, naprzeciwko siebie staną dwie lubiane rodziny w Polsce: Królikowscy, prowadzeni do zwycięstwa przez Macieja Musiała oraz bracia z zespołu Pectus, pod wodzą Tomasza Kammela.

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w polskiej tradycji, któremu towarzyszy wiele obrzędów. Dlatego też, w programie „Kocham Cię, Polsko!” nie może zabraknąć pytań o różne aspekty tego święta. Nie zabraknie kalamburów związanych z tą tematyką, pytań o największą palmę wielkanocną w Polsce, czy rekord Guinessa w gotowaniu żuru. Widzowie zobaczą również, czy gwiazdy wiedzą co powinno się znaleźć w wielkanocnym koszyczku i co króluje na wielkanocnym stole. Obie rodziny zdradzą widzom TVP2 w jaki sposób spędzają święta.

Widzowie Dwójki dowiedzą się: kto robi najlepszy wielkanocny chrzan, co robi Pectus po świątecznym śniadaniu, kto nie przeczytał „Wesela”, co lubi śpiewać Antoni Królikowski i kogo uważa za najzdolniejszego artystę młodego pokolenia, czy rzeczywiście w Głuchym telefonie chodzi o to żeby wszystko usłyszeć.

 

„Kocham Cię, Polsko!” to widowisko łączące elementy teleturnieju i show rozrywkowego. Dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), pod wodzą kapitanów, rywalizują między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Program – w lekkiej, atrakcyjnej formie – propaguje wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.

 

KOCHAM CIĘ, POLSKO!, odc. 4 Wielkanoc, premiera

godz. 20:05

 

Centrum Informacji TVP

Zobacz również: