Urząd Miejski w Radomiu ogłosił konkurs na zaprojektowanie rzeźby prof. Leszka Kołakowskiego. Za kilka miesięcy stanie ona na Placu Konstytucji.

– Dla tożsamości naszego miasta prof. Leszek Kołakowski jest wyjątkowo ważną postacią. Pamięć o honorowym obywatelu naszego miasta jest wręcz naszym obowiązkiem. Cieszę się, że już wkrótce spacerując ulicą Żeromskiego, będziemy mogli usiąść u boku jednego z najbardziej znanych radomian – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Rzeźba ma przedstawiać profesora siedzącego przy stoliku kawiarnianym. Obok stanie drugie krzesło dla osoby, która zechce się przysiąść do wybitnego filozofa. Zgodnie z zapisami regulaminu konkursu, rzeźba powinna być realistyczna. Ma uwzględniać cechy anatomiczne i osobowość profesora Kołakowskiego. Zakłada się też wykorzystanie charakterystycznych atrybutów profesora Kołakowskiego, takich jak kapelusz borsalino, czy laska. Rzeźba zostanie wykonana z brązu i stanie na Placu Konstytucji, po wschodniej stronie kościoła garnizonowego, tuż przy ulicy Żeromskiego.

Na projekty wraz z proponowaną ceną Urząd Miejski czeka do 18 kwietnia. Zwycięzca konkursu otrzyma propozycję wykonania rzeźby i jej montażu. Na wykonanie tych prac będzie miał 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

radom.pl

Zobacz również: