Firma Qadri-International z siedzibą w Dubaju zajmie się rekrutacją arabskich studentów, którzy trafią na olsztyński Wydział Nauk Medycznych. UWM szuka również rekrutera, który ściągnie do Olsztyna zagraniczną młodzież chcącą studiować tu biologię medyczną.

Studenci z krajów arabskich ponownie pojawią się na olsztyńskim Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przyjmowaniem studentów zajmie się specjalna firma rekrutująca, która wygrała przetarg ogłoszony z końcem ubiegłego roku przez władze UWM-u.

Rekruter – firma Qadri-International z siedzibą w Dubaju – będzie miał za zadanie zwerbować studentów z Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Jemenu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Arabscy studenci będą szkolić się w Olsztynie przez 6 lat, a za każdy rok nauki zapłacą 48 tysięcy złotych. Wszystkie przedmioty na kierunku lekarskim będą wykładane w języku angielskim.

UWM ustalił dla tego kierunku limit 100 miejsc. Koszt studiów pokrywają sami studenci.

Jak informuje UWM, każdy student dodatkowo będzie mógł uczestniczyć w jednotygodniowym kursie dokształcającym z zakresu języka polskiego, kultury polskiej, polskiego systemu edukacyjnego, integracji i komunikacji wewnątrzgrupowej, podstaw profesjonalizmu oraz etykiety akademickiej. Koszt tego kursu to 1,5 tysiąca złotych.

Co ciekawe, UWM ogłosił teraz kolejny przetarg na rekrutację studentów spoza granic Polski. Tym razem rekruter wybrany w przetargu będzie werbował młodzież na 3-letnie studia na kierunku Biologia, specjalność Biologia medyczna z tokiem nauczania w języku angielskim. Rekrutacja dotyczyć będzie dwóch cykli kształcenia rozpoczynających się od semestru zimowego odpowiednio w roku akademickim 2016-2017 oraz 2017-2018.

Jak wyjaśnia uczelnia – celem jest zwiększenie liczby studentów na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W tym przypadku za rok studiów młodzież z zagranicy płacić będzie 30 tysięcy złotych.

olsztyn.pl

Zobacz również: