W Kielce trwają rekordowe i bardzo popularne targi AGROTECH. Impreza potrwa do niedzieli 20 marca. W 7 halach, 4 wybudowanych pawilonach i na terenie zewnętrznym prezentuje się ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów.

Na powierzchni 62,5 tysiąca metrów kwadratowych –  7 halach, 4 wybudowanych pawilonach i na terenie zewnętrznym prezentuje się ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów. Obok firm z Polski zobaczyć można producentów z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej odbywają się już po raz 22.

Do licznych prezentacji unikalnego sprzętu producentów zdopingował fakt, że po raz pierwszy od 2011 roku, rolnicy będą mogli ubiegać się o dopłaty unijne na zakup sprzętu na modernizację gospodarstw. Perspektywa ta sprawiła, że Kielce staną się areną wielu premier i prezentacji światowych nowości – jak w przypadku polskich marek Ursus i Farmtrack. Nie zabranie też nowych maszyn wiodących marek w branży New Holland, Case IH, Deutz-Fahr, Kuhn i wielu innych.

Podczas targów wręczone zostaną Złote Medale Targów Kielce za innowacyjne techniczne rozwiązania. Odbędzie się krajowy finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2016, którego organizatorem jest Związek Młodzieży Wiejskiej. Będą merytoryczne spotkania dotyczące zrównoważonego rolnictwa. A na stoiskach ministerstwa i agencji rolniczy będzie można dowiedzieć się między innymi wszystkiego o zasadach przyznawania dopłat z tytułu PROW 2014-2020.

Rekordowo w 2016 roku zapowiada się towarzysząca targom AGROTECH wystawa LAS-EXPO, która zgromadziła największą liczbę maszyn. Towarzyszyć im będą pokazy sokolnicze i występy sygnalistów oraz wiele dynamicznych prezentacji działania maszyn.

www. kielce.pl

Zobacz również: