Najnowsze tendencje w manicure wyróżniają się akcentowaną kolorystyką współgrającą z eleganckim makijażem. W kontraście do niej stoją szlachetne tony pastelowe.
Czerwień na paznokciach jest ciągle w modzie. Ma ona wiele odcieni, od jasnej po ciemną na pograniczu fioletu.
Jeśli nie czerwień to oczywiście fiolety i róże. Dobrym kolorem jest delikatny fiolet o perłowym połysku lub intensywny odcień śliwki albo malinowej czerwieni z połyskującymi drobinkami. Żywa tony porzeczkowe, intensywny fiolet lub czerwień połączona z brązem nadają wyglądowi paznokci pełen wyrazu połysk. Fajny jest ciemny błękit ze srebrem .
Wizażyści lansują raczej krótkie paznokcie. W modzie są także paznokcie w tonie brązu, ale koniecznie o metalicznym połysku. Brąz kremowy o odcieniu jasnej mokki, futra z norek.
Lakiery o tonach delikatniejszych mają także liczne odcienie, podobnie jak we french manicure. Znaczne i popularne odcienie „nude” zostały wzbogacone w efektowny metaliczny połysk.
Lekko uwodzicielsko, trochę kokieteryjnie, a przy tym zmysłowo połyskują paznokcie w delikatnym różu, brzoskwini, lub eleganckim niebieskim.
Lakiery to nie wszystko. Ręce muszą być zadbane. Paznokcie czyste, opiłowane. Skóra rąk jasna, miękka, nawilżona. Pora na zabiegi dodające rękom urody. Tak jak twarz ręce też potrzebują serii zabiegów regenerujących.
Jakie propozycje?
Różne rodzaje peelingu od bardzo lekkich do głębszych które zmniejszają czy likwidują przebarwienia. Maski algowe poprawiające koloryt jędrność skóry rąk. Mezoterapia igłowa przynosząca odmłodzenie skóry rąk Okłady parafinowe które poprawiają sprężystość skóry i wygładzają.
Namawiam do zabiegów domowych. Moczymy ręce w ciepłej oliwce z dodatkiem kilku kropelek cytryny- moczymy około 20 minut Zabieg wykonujemy codziennie przez około dwa tygodnie.
Niezbędną czynnością w pielęgnacji rąk jest duża ilość nakładanego kremu pielęgnacyjnego do rąk po każdym ich umyciu. Nakładanie kremów z filtrem nawet w zimę. Ważne jest noszenie rękawiczek już przy pierwszych c

Zobacz również: