Husqvarna wprowadza na rynek aplikację na Apple Watch™ dla automatycznych kosiarek z rodziny Automower

Huskvarna, Szwecja, 18 marca 2016 r. /PRNewswire/ – Zaledwie jednym palcem możemy zarządzać pracami związanymi z koszeniem i pielęgnacją trawy w ogrodzie. Posiadacze automatycznych kosiarek Husqvarna Automower® 320, 330X i 450X dzięki wprowadzonej na rynek aplikacji Automower® Connect dla Apple Watch™ firmy Husqvarna będą zarządzali, uruchamiali, planowali, konfigurowali i monitorowali urządzenie za pomocą smartwatcha.

Husqvarna jako globalny lider w zakresie produkcji automatycznych robotów koszących wprowadziła jako pierwsza na rynek aplikację Automower® Connect dla Apple Watch™. Dzięki aplikacji Automower® Connect możliwe jest zdalne sterowanie kosiarką za pomocą zegarka. Koszenie trawnika jest możliwe poprzez wykorzystanie funkcji smartwatcha, bez względu na to, czy jesteśmy w pracy, na wakacjach, blisko czy też na drugim końcu świata. „21 lat temu firma Husqvarna wprowadziła na rynek kosiarkę Automower – pierwszego robota koszącego. Od tego czasu nieustannie udoskonalamy tę technologię. Dzięki aplikacji Automower® Connect dla Apple Watch™ firma zapewnia użytkownikom automatycznych kosiarek zupełnie nową jakość pielęgnacji zieleni w ich ogrodach. W ten sposób umacniamy swoją pozycję lidera na rozwijającym się rynku robotów koszących” – powiedział Olle Markusson, menedżer kategorii robotów koszących Husqvarna.

Aplikacja Automower® Connect dostępna jest dla modeli Husqvarna Automower® 320, 330X i 450X. Wyświetlacz umożliwia dostęp do następujących funkcji:

– kontrolowanie – odbieranie informacji o bieżącym statusie robota koszącego i ewentualnie wysyłanie poleceń typu „Start”, „Stop” i „Zaparkuj”;

– konfigurowanie – odczytywanie i zmiana ustawień automatycznej kosiarki, stosownie do aktualnych preferencji użytkownika;

– bezpieczeństwo – odbieranie powiadomień o alarmach i namierzanie położenia robota koszącego w przypadku kradzieży.

Aplikację można pobrać nieodpłatnie ze sklepu App Store. Znaleźć ją można w kategorii „Utilities” (narzędzia).

Husqvarna Automower®

Kosiarka automatyczna Automower® firmy Husqvarna została wprowadzona na rynek w 1995 roku. Od tego czasu wprowadzono wiele udoskonaleń, tworząc kilkanaście różnych modeli maszyn, dopasowując możliwości urządzeń do wszystkich rodzajów ogrodów. Automower®, dostępny na rynku od ponad 20 lat, jest liderem w sektorze automatycznych kosiarek. Urządzenie cechuje cicha i szybka praca, precyzyjna pielęgnacja trawy bez udziału operatora, a dzięki temu możliwość zaoszczędzenia czasu przez posiadaczy tych maszyn.

Od momentu zaprojektowania kosiarki automatycznej Husqvarna Automower® powiększano zakres jej możliwości. Husqvarna Automower® to kosiarka elektryczna, która może pracować na nierównym terenie, o nachyleniu nawet do 45%, w każdych warunkach pogodowych, a dzięki silnikom Ultrasilent, zapewnia najcichszy tryb pracy. Wyjątkowa technika koszenia oparta jest na niewielkich, ostrych, obracających się ostrzach, które w sposób ciągły przycinają trawę, odpowiednio do indywidualnych potrzeb trawnika, na określonym obszarze. Kiedy przychodzi czas naładowania baterii, kosiarka sama wraca do swojej stacji dokującej, aby później wrócić i kontynuować koszenie. Trawniki o które dba Automower® są precyzyjnie przycięte i stale pielęgnowane.

Spółka Husqvarna to największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających, a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego. Do Spółki Husqvarna należą takie marki jak: Husqvarna, Gardena, McCulloch, Poulan Pro, Weed Eater, Flymo, Zenoah and Diamant Boart. Przychody netto za 2014 rok osiągnęły poziom 33 miliardów koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła około 14.000 osób w 40 krajach. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: http://www.husqvarna.pl.

Zdjęcia: http://photos.prnewswire.com/prnh/20160318/345669

Wideo: http://www.multivu.com/players/uk/7784651-husqvarna-launches-apple-watch-app/

Źródło: Husqvarna

Zobacz również: