To nie przelewki – do lata pozostały 3 miesiące! Najwyższa pora zadbać nie tylko o szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim o odpowiednią dawkę energii, która obudzi organizm  z zimowego letargu. Dłuższe dni to zdecydowanie motywujący fakt, a zbliżająca się zmiana czasu to opcja do swoistego przyspieszenia! Co zrobić, aby wykorzystać ten okres w 100%  i przygotować się na nadejście lata?
To ostatni moment, aby poczynić twarde postanowienia. Przejście świadomości z zimowej na wiosenną wymaga kilku małych wyrzeczeń, aby w okresie letnim zaprocentować na wielu poziomach. Co i jak warto zmienić już dziś?

Odpoczywaj – w ruchu!
Dłuższe dni to dobry pretekst do porzucenia obleganej zimą kanapy i koca. Jeśli potrzebny jest relaks i odpoczynek, to tylko na łonie natury! Po powrocie z pracy warto znaleźć godzinę czasu na spacer z przyjaciółmi, lub lekką przebieżkę po okolicy. Kiedy tylko temperatura wzrośnie powyżej 10 stopni to odpowiednia pora na zmianę środka lokomocji. Samochód z powodzeniem zastąpi rower. Średnio godzina dziennie spędzona na jednośladzie, bez większego wysiłku pozwoli na spalenie 500 kcal. Tak spożytkowany czas to pierwszy krok do zgrabnej sylwetki i poprawienia metabolizmu. Podczas ruchu wzrasta także hormon szczęścia! Któż z nas nie chce być szczęśliwy na wiosnę? Zatem do dzieła!

Słodki detox
Słodyczom mówimy stanowcze nie! Już miesięczne odstawienie ociekających czekoladą przekąsek pozwoli uzyskać zauważalne efekty. To czas na szukanie alternatyw. Wieczorną kostkę czekolady zastępujemy owocowym koktajlem. A myśl o słodkim śniadaniu zamieniamy na tą o zdrowym. Idealnym zamiennikiem dla słodkości o poranku będą np. tosty z bananem i kremem z awokado z dodatkiem miodu i gorzkiego kakao. Brzmi przewrotnie? Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego w okresie podnoszenia swojej formy po zimie, musi być obfity w wartości odżywcze. Warto, aby tosty były przygotowane z chleba pełnoziarnistego. W tym miejscu idealnie sprawdzi się pieczywo od Dan Cake. Lekkie i aromatyczne kromki chleba są wzbogacone o ziarna (m.in. słonecznika, sezamu etc.) dzięki czemu pieczywo jest bogate w błonnik. To właśnie ten ostatni wspomaga odchudzanie – wchłaniając wodę, dzięki czemu odpowiednio wypełnia żołądek, zmniejszając jednocześnie uczucie głodu.

Powtarzalność i systematyczność
Te dwie cechy powinny towarzyszyć naszym wiosennym postanowieniom. Warto wyrobić w sobie nawyk powtarzalności. Regularne ćwiczenia, spacery czy jazda rowerem wchodzą w ich zakres. Do tego zbioru warto dodać spożywanie posiłków co 4 godziny. Systematyczność powinna się pojawić w temacie snu. Podczas wiosennych dni organizm potrzebuje dużego komfortu wypoczynku. Właśnie dlatego 8 godzin snu powinno być regułą każdego dnia.
Trzy, na pierwszy rzut oka, małe kroki, regularnie powtarzane to gwarancja dobrego samopoczucia i efektywności. Kiedy za 3 miesiące pomyślimy o wakacyjnych wyjazdach będziemy z siebie dumni, że udało nam się pomyśleć o formie odpowiednio wcześniej!

French toast filled banana and chocolate, rustic picture, place for your advertising, beer behind on scene

Zobacz również: