Uczelnia Łazarskiego w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty „Jak chronić dziecko w świecie social media?”. Szkolenie odbędzie się w sobotę 19 marca, w godzinach 11.00 – 13.00 w gmachu uczelni przy ul. Świeradowskiej. Spotkanie poprowadzi ekspert social media – Marcin Żukowski.

 

Według raportu Ochrona w Internecie przeprowadzonego przez AVG, 81% dzieci poniżej drugiego roku życia jest obecnych w Internecie. Skąd w sieci tak dużo osób, które nawet jeszcze nie nauczyły się mówić? Pierwszą obecność na „fejsie” dzieci zawdzięczają najbliższym. Ponad 70% rodziców przyznało, że umieścili w Internecie zdjęcia dzieci, bo chcieli je pokazać rodzinie i przyjaciołom.

Szkolenie „Jak chronić dziecko w świecie social media?” jest organizowane po to, aby otworzyć oczy oraz przestrzec rodziców przed zagrożeniami, jakie niesie za sobą umieszczanie wizerunku dziecka w Internecie. Program warsztatów obejmie takie zagadnienia jak:

  • zasady bezpieczeństwa dzieci w social media;
  • przemoc, wyłudzenia i uzależnienia – druga strona cybernetycznego świata;
  • ochrona dziecka przed szkodliwymi treściami;
  • zasady publikowania zdjęć dzieci w Internecie;
  • kontakty na Facebooku, Instagramie i innych platformach społecznościowych.

Szkolenie poprowadzi Marcin Żukowski, cyfrowy tubylec, team leader w agencji interaktywnej Mint Media, gdzie opiekuje się kluczowymi klientami (m.in. PKO BP). Ekspert mediów społecznościowych, autor książki „Twoja firma w Social Mediach”, a od niedawna świeżo upieczony ojciec Klary.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 50zł od osoby.  Zgłoszenia na szkolenie zwierające imię, nazwisko i nr telefonu należy wysłać na: ckp@lazarski.edu.pl.

Rodzice, którzy chcą dołączyć do wydarzenia, ale nie mają z kim zostawić dziecka, mogą zabrać je ze sobą. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym planowane są warsztaty plastyczne, które odbędą się równolegle, w trakcie szkolenia. Warsztaty plastyczne dla dzieci poprowadzi Agnieszka Brzozowska, specjalista ds. komunikacji, trener rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży, animator zabaw dla dzieci, mama 6-letniej Mai i 4-letniego Marcela. Zgłoszenia na warsztaty plastyczne: a.brzozowska@lazarski.edu.pl.

Więc informacji na stronie wydarzenia: http://www.lazarski.pl/pl/aktualnosci/jak-chronic-dziecko-w-swiecie-social-media-dowiedz-sie-na-szkoleniu/.

Zobacz również: