W Zielonce w odbyły się Mistrzostwa Polski oraz eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata International Dance Organization. IDO to największa międzynarodowa federacja taneczna na świecie, która skupia ponad 250 000 tancerzy .
Przez dwa dni od rana do wieczora tancerze z najlepszych klubów tanecznych z całej Polski, rywalizowali ze sobą o tytuły mistrzowskie w stylach: Disco Dance, Disco Freestyle, Street Dance Show & Techno. Nie zabrakło też podopiecznych Celiny Osieckiej i Moniki Osieckiej – Jaworskiej. Reprezentanci sochaczewskiego Abstraktu zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Trudne elementy akrobatyczne i zaskakujące choreografie stworzyły zdumiewające efekty.
– Możemy być dumni, że mamy tak zdolnych tancerzy, którzy zaprezentowali się na tak prestiżowej imprezie tanecznej. Konkurencja na zawodach była bardzo duża, ale nasi zawodnicy stanęli jak zwykle na wysokości zadania zdobywając miejsca medalowe i awansując po raz kolejny do Kadry Polski. Nasi reprezentanci będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas Mistrzostw Europy w Czechach i na Mistrzostwach Świata w Szwecji- mówi Moniki Osieckiej – Jaworskiej.
Katarzyna Ciurzyńska

Zobacz również: