W pierwszy weekend niezwykłą multimedialną instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL obejrzało ok. 3000 osób! Warszawa jest jedną z czterech europejskich stolic, które goszczą ekspozycję. Jeszcze przez tydzień w SohoFactory będzie można zobaczyć pełne oblicze Izraela, pokazujące przełomowe rozwiązania technologiczne i tętniące życiem społeczeństwo. Wstęp bezpłatny!

Do 20 marca 2016 r. Ambasada Izraela w Warszawie zaprasza do SohoFactory na warszawskiej Pradze, na multimedialną instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL– wyjątkowe i interaktywne doświadczenie, przedstawiające dziedzictwo Izraela w nowatorski i niespotykany dotąd sposób. Instalacja eksponuje izraelską technologię oraz kreatywność, pozwalając zwiedzającym odkryć Izrael, jakiego wcześniej nie znali.
Premiera instalacji OPEN A DOOR TO ISRAEL miała miejsce w styczniu w Rzymie. Tam w ciągu dwóch tygodni ekspozycję obejrzało ponad 30000 osób. Polska to drugi europejski kraj, w którym pokazany zostanie ten multimedialny spektakl. Z Warszawy instalacja pojedzie jeszcze do Paryża i Moskwy. I to będą ostatnie miejsca w Europie, gdzie będzie można ją zobaczyć. Następnie OPEN A DOOR TO ISRAEL zostanie zaprezentowana podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, a później w Sao Paulo, Szanghaju i Pekinie. W 2017 roku instalację będzie można obejrzeć w USA.
Instalacja składa się z dziewięciorga drzwi. Po ich otwarciu można zobaczyć zdjęcia, filmy i posłuchać muzyki. Każde z drzwi to inna część codziennego życia w Izraelu. Dzięki OPEN A DOOR TO ISRAEL zobaczymy prawie wszystkie jego obszary, tj.: kulturę, pracę, życie codzienne etc. Zobaczymy więc jak bawią się młodzi Izraelczycy, jak obchodzony jest szabat, jak uczą się dzieci w szkole,zajrzymy mieszkańcom domu do lodówki. Możemy również zrobić sobie „selfie” drzwiami lub zagrać w matkot, czyli popularne paletki plażowe, dzięki ekranom wykrywającym ruch.
Instalacja przedstawia wartości, które stanowią DNA współczesnego izraelskiego społeczeństwa, a do każdej z nich jest przyporządkowany inny kolor drzwi. – Instalacja OPEN A DOOR TO ISRAEL to zaproszenie do poznania nowego Izraela. To bardzo różnorodny kraj, w którym łączy się tradycja z nowoczesnością. Instalacja pokazuje innowacyjne technologie, ale nie zapomina o wartościach, z których wyrósł Izrael. – mówi Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce.
Na koniec zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w multimedialnym show z udziałem robota wyposażonego w pneumatyczne ramię, który pokaże kraj Bliskiego Wschodu tętniący życiem, nasycony kolorami, twórczy i ekscytujący, pełen innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Robot na co dzień wykorzystywany jest w przemyśle motoryzacyjnym do przenoszenia części, montażu i spawania, a w trakcie multimedialnego show staje się jedną z gwiazd widowiska. Podczas 9-minutowego seansu, na ekranie o szerokości 12 metrów, widzom zostanie zaprezentowane wszystko, z czego Izrael jest dumny.
W Warszawie instalacja zagości w dniach 12-20 marca 2016 r. w SohoFactory, w hali nr 16, przy ul. Mińskiej 25. Instalacja będzie czynna od pn.-czw. w godz. 9:00-16:00 i od pt.-niedz.
w godz. 10:00-20:00. WSTĘP WOLNY.

Zobacz również: