cosmetic surgeon drawing lines on senior woman face for plastic surgery close up

Każda skóra, bez względu na rodzaj, potrzebuje nawilżenia. Jeśli odczuwa się jej nieprzyjemne napięcie, ściągnięcie, szorstkość; dochodzi do łuszczenia, pękania, widać drobne zmarszczki, to znak, że skóra jest sucha.

W mojej praktyce spotykam nasilenie skór suchych. Z przeprowadzanego wywiadu najczęstszą przyczyną są błędy pielęgnacyjne oraz czynniki zewnętrzne.
Małe nawilżenie i zmniejszenie lipidów powoduje utratę elastyczności, a gdy powyższe objawy nasilają się, to już mamy skórę bardzo suchą a nawet odwodnioną. A przecież stan skóry i jej wygląd mają wpływ na nasze zadowolenie. Aby była ładna i zdrowa, musi być dobrze nawilżona i natłuszczona. Jest wtedy gładka, napięta i prawidłowo spełnia swoją rolę. W innym przypadku, nie jest w stanie odeprzeć ataku czynników zewnętrznych i traci zdolność do obrony.
Naskórek, to najbardziej zewnętrzna warstwa skóry i ma bezpośredni kontakt ze środowiskiem. Posiada naturalną barierę ochronną w postaci płaszcza lipidowego. Ma on zapobiegać utracie wilgoci. Braki wody w naskórku są wydobywane z głębszych warstw skóry. Woda wędruje od dołu do góry, a z naskórka wyparowuje. Parowanie to zależy o warunków atmosferycznych i otaczającego nas powietrza. Musi być równowaga między skórą a środowiskiem.
Współczesne kosmetyki do pielęgnacji pozwalają skórze utrzymać odpowiednie nawilżenie, pod warunkiem właściwego ich doboru.
Kwas hialuronowy występuje we wszystkich organizmach żywych. Jego działanie wynika z silnych właściwości wiązania wody. Z wiekiem produkcja kwasu systematyczne spada, a jego brak objawia się suchością skóry.
Kwas hialuronowy stosuje się w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Zwalcza on świąd, przyspiesza gojenie zadrapań.
Stosowanie kwasu pozwala osiągać ładny wygląd bez skalpela. Służy temu jako wypełniacz.
Z gamy wypełniaczy jest najbardziej zgodny z właściwościami skóry. Jest bezpieczny. Służy do korekcji ust, owalu twarzy, policzków, płatków uszu, likwidacji fałd nosowo-wargowych, poprawy konturu nosa i brody. Polepsza nawilżenie i sprężystość skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Można dzięki niemu usunąć blizny. Może być stosowany przy trądziku.
Połączenie kwasu hialuronowego z innymi zabiegami kosmetycznymi, daje widoczne efekty.

Zobacz również: