Na rynku usług medycznych dostępnych jest wiele zabiegów odmładzających. Wiele z nich opartych jest o zaawansowane technologie laserowe. Najbardziej innowacyjną terapią, która pozwala przywrócić młody wygląd jest EndoLifting FOTONA 4D. Jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła go do swojej oferty krakowska Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA.

EndoLifting FOTONA 4D to pierwszy zabieg laserowy, który wykonuje się nie tylko na powierzchni skóry, ale także wewnątrz jamy ustnej. Twórcy terapii dla podniesienia efektywności terapii wykorzystali aż 4 procedury medyczne: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® i SupErfacial oraz dwie długości fal FOTONA: Er:YAG i Nd:YAG. Połączone w kompleksowy zabieg pozwoliły stworzyć terapię, która z powodzeniem może być stosowana jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów liftingujących. Różne tryby lasera pozwalają na penetrację na całej grubości skóry, zapewniając bardzo dobre efekty estetyczne.

EndoLiftingu® twarzy FOTONA 4D składa się z 4 następujących po sobie etapów.

Pierwszy z nich, EndoLifting® to innowacyjny zabieg oparty o wewnętrzną terapię laserową. Działanie lasera skupia się na wewnętrznych warstwach skóry. Są one delikatnie podgrzewane, co powoduje obkurczanie się odpowiedzialnych za sprężystość  włókien kolagenowych. Zabieg wypełnia bruzdy nosowo-wargowe, trwale ujędrnia skórę i zwiększa jej objętość.

Kolejnym etapem innowacyjnego zabiegu jest FRAC3D®, podczas którego dochodzi do nieablacyjnego odmłodzenia specyficznych, głębszych niedoskonałości. Frakcyjny Efekt 3D zapewnia powstawanie drobnych, regionalnych punktów wysokiej temperatury na różnych głębokościach skóry. Skóra staje się wyraźnie zagęszczona, a także widoczne jest jej znaczne ujędrnienie.

Trzeci etap laserowego EndoLiftingu® FOTONA 4D, czyli Piano pozwala zwiększyć napięcie skóry na całej jej grubości. Ta procedura wykorzystuje ultradługi impuls lasera Nd:YAG, dzięki któremu następuje bezpieczne i szybkie podgrzanie skóry. Energia dostarczana jest aż do tkanki podskórnej.

Ostatnim etapem jest SupErfacial, czyli zimna ablacja laserem Er:YAG. Peeling laserowy sprawia, że skóra jest wygładzona i promienna, zmniejsza się także widoczność jej niedoskonałości.

Zabiegi laserowego EndoLiftingu® FOTONA 4D to ultranowoczesna procedura, która pozwala w stosunkowo krótkim czasie przywrócić skórze napięcie i młodszy wygląd. Innowacyjne połączenie kilku zabiegów potęguje efekty i sprawia, że rezultaty utrzymują się dłużej. – tłumaczy dr Agnieszka Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. Terapia jest w pełni bezpieczna, a ewentualne przeciwskazania do wykonania zabiegu identyfikujemy podczas konsultacji lekarskiej. – dodaje.

EndoLifting twarzy FOTONA 4D jest odpowiedzią na rosnące potrzeby pacjentów dbających o młody, naturalny wygląd. Jego działanie pozwala w krótkim czasie osiągnąć efekty porównywalne z inwazyjnym liftingiem chirurgicznym.

Zobacz również: