Mikrodomy z paczki – to nowy projekt inżyniera z Aleksandrowa Łódzkiego, przeznaczony dla młodych ludzi, których nie stać na własne mieszkanie. Gotowe domki są tanie i mobilne – w każdej chwili można je złożyć i przenieść w inne miejsce.

Dom ma 25 metrów kwadratowych. Ma jedno pomieszczenie, które może być salonem i sypialnią, oraz łazienkę. Mikrodomek trafia do klienta w paczce. Do jego złożenia wystarczą dwie osoby i klucz francuski. Jak mówi autor projektu, to tańsza alternatywa dla mieszkania. – Paczka kosztuje 50 tysięcy złotych. Po złożeniu jest to stan deweloperski surowy – zapewnia Aleksander Kawiński, projektant domów z paczki.

Domy z paczki to konstrukcja modułowa. Podstawową jest 25 – metrowa konstrukcja, do której można dostawić kolejne, tworząc w ten sposób przestronny apartament. – W tej chwili mamy domy 25-, 50- i 120-metrowe, a w planach są też moduły piętrowe – zapewnia pomysłodawca.

Zdaniem właściciela, domek z paczki to rozwiązanie dla młodych ludzi, których nie stać na własne mieszkanie i którzy często zmieniają miejsce pracy. Gotowy domek można ustawić właściwie wszędzie. Konstrukcja nie jest związana z gruntem, dlatego nie wymaga żadnych zezwoleń.

TVP Łódź

Zobacz również: