Nowy Sącz znajdzie się na trasie 73. Tour de Pologne UCI World Tour – poinformowali o tym podczas spotkania w sądeckim ratuszu prezydent miasta Ryszard Nowak oraz dyrektor wyścigu Czesław Lang. Prezydent otrzymał również wyjątkową koszulkę z autografem Iona Izagirre – zwycięzcy ubiegłorocznej edycji wyścigu – wraz z podziękowaniami za zaangażowanie i pomoc w organizacji 72. Tour de Pologne UCI World Tour.

2

Meta czwartego etapu 72. Tour de Pologne w Nowym Sączu była prawdziwym objawieniem całego wyścigu. To było coś niesamowitego widzieć entuzjazm tych ludzi, którzy przez długi czas czekali na kolarzy i stworzyli fantastyczną atmosferę. Etap z metą w Nowym Sączu okazał się wyjątkowy również pod względem sportowym, bo przecież zwyciężył wówczas Maciej Bodnar, a liderem został drugi na mecie Kamil Zieliński. To było wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci kibiców kolarstwa na całym świecie – powiedział dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. Jak zaznaczył prezydent Ryszard Nowak udział Nowego Sącza w 72. Tour de Pologne to piękne chwile, niesamowite przeżycia oraz wspaniała postawa mieszkańców. Cieszy mnie, że 4. etap 72. Tour de Pologne z Jaworzna do Nowego Sącza został uznany za najlepszy w całym wyścigu, głównie za sprawą emocjonującego finiszu, podwójnego polskiego zwycięstwa etapowego i niepowtarzalnej atmosfery – dodał prezydent. Nowy Sącz to nie tylko entuzjazm i życzliwość, ale również pełen profesjonalizm władz miasta i wszystkich osób odpowiedzialnych za współpracę – dodał Lang. Nowy Sącz został uznany za najlepiej udekorowane miasto 72. Tour de Pologne UCI World Tour i zgromadził największą widownię podczas całego wyścigu.

Nic dziwnego, że już niedługo po zakończeniu ubiegłorocznego Tour de Pologne Czesław Lang zapowiadał powrót do jednego z najstarszych miast Małopolski. Słowa te znalazły potwierdzenie podczas spotkania z prezydentem miasta, w czasie którego Ryszard Nowak poinformował, iż Nowy Sącz weźmie udział także w 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Niezwykłe zainteresowanie Sądeczan i wspaniałe przyjęcie zawodników na ulicach miasta utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto kontynuować udział Nowego Sącza w tym niezwykłym przedsięwzięciu – mówił prezydent podczas spotkania z Czesławem Langiem. Co więcej Nowy Sącz będzie nie tylko gospodarzem mety trzeciego etapu, ale również miejscem startu czwartego. To świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Nowy Sącz jest jedynym miastem, które będzie gościło Tour de Pologne przez dwa dni – mówi prezes zarządu Lang Team Adam Siluta – poza tym Nowy Sącz znakomicie wpisuje się w ideę przyświecającą tegorocznemu wyścigowi, która brzmi: „Tour de Pologne na historycznym szlaku”. Na trasie wyścigu znajdą się bowiem miejsca, które na trwałe zapisały się w historii naszego kraju. Nowy Sącz z pewnością jest jednym z nich – dodaje Siluta.

73. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 12-18 lipca 2016 roku. Patronat honorowy nad wyścigiem objął prezydent Andrzej Duda.

Zobacz również: