Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach to drugi co do wielkości, po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę. Lokalizacja Centrum daje nieograniczone możliwości.

Na terenach  inwestycyjnych powstał obiekt, gdzie znajduje się najnowocześniejszy sprzęt i ekspozycje z całego świata. Zwiedzający mają możliwość bezpośredniego kontaktu z twórczością Leonarda da Vinci. Centrum nawiązało współpracę z Centrum Badawczym Leonardo3. Mediolańska wystawa „Świat Leonarda da Vinci”, odwiedziła m.in. w San Francisco, Montreal, Meksyk, Nowy York, Tokio, Filadelfię i San Paulo.  Dzieci i dorośli w Centrum Nauki Leonardo da Vinci mogą podziwiać trójwymiarowe modele projektów  patrona placówki, zbudować wynalazki na interaktywnych stanowiskach, podziwiać „Ostatnią Wieczerzę” czy „Mona Lisę”. Każdy może zapoznać się z najważniejszymi notatkami Leonarda i odkryć wiele tajemnic tego piętnastowiecznego geniusza. Oczywiście to nie wszystko.

Młodzież i dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty naukowe poznając tajemnice przyrody. Z kolei nauczyciele mają możliwość wykorzystać nowoczesne i innowacyjne metody kształcenia dla najmłodszych zdecydowanie różniące się od tych w szkole. Natomiast odwiedzające Centrum rodziny spędzą mile i ciekawie wolny czas.

Zobacz również: