Organizatorzy przedstawiają kolejnego artystę, który wystąpi podczas tegorocznego festiwalu Reggaeland. Pierwszego dnia imprezy (8 lipca) na głównej scenie zagra polski zespół Maleo Reggae Rockers. Zespół Dariusza Malejonka już po raz trzeci wystąpi na naszym festiwalu.
Maleo Reggae Rockers został założony przez lidera – Dariusza „Maleo” Malejonka – znanego z występów w takich grupach, jak Izrael, Armia czy Moskwa, w 1997 roku. Występując na największych polskich i europejskich festiwalach (m.in. Woodstock, Rototom Sunsplash) bardzo szybko zgromadzili szeroką rzeszę fanów. Jako pierwszy zespół reggae w Polsce brali udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grając 20 koncertów w różnych częściach Polski. Maleo Reggae Rockers, poruszając się w gatunku, jakim jest reggae, wypełniają misję Boba Marleya niosąc światu przesłanie miłości, wolności i pokoju. Grupa uczestniczyła m.in. w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44- Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz koncertach poświęconych walce o demokrację na Białorusi –  „Solidarni z Białorusią”. Zespół wydał 6 albumów, z których ostatni, „Wake Up”, w listopadzie ubiegłego roku. Przy okazji jego premiery, muzycy dumnie ogłosili, że udało im się przebić barierę brzmienia, która oddzielała polskie produkcje reggae od tych światowych. Grupę Darka Malejonka będzie można usłyszeć na płockiej plaży pierwszego dnia Reggaelandu.
Przypominamy, że festiwal Reggaeland odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 na płockiej plaży. Bilety można kupić w bileterii POKiS (Płock, ul. Tumska 9a) lub przez stronę Ticketpro.pl (wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl). Karnety w promocyjnej cenie 50 zł można nabyć jeszcze do końca marca.

Zobacz również: