Budowa kompleksu badawczo-rozwojowego i ośrodka treningowo-szkolnego warszawskiej Legii w Urszulinie jest już faktem. Uchwałę w tej sprawie przyjęła grodziska rada miejska. W ramach budowy obiektów mają pojawić się m.in. Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą szkoleniową młodych sportowców.

Większościowy udziałowiec Legii Warszawa Dariusz Mioduski, podpisał z burmistrzem Grzegorzem Bendykcińskim porozumienie w sprawie budowy nowoczesnego ośrodka piłkarskiego w Urszulinie.

Rozsławią gminę
Teraz radni będą musieli nieco zmienić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, ale skorzystają na tym nie tylko zawodnicy, lecz także mieszkańcy, dla których nowoczesny kompleks ma być w większości dostępny za darmo.
Wstępnie ośrodek miał powstać w Chlebni, jednak teren okazał się niewłaściwy poprzez mieszczące się tam dawniej stawy. Inwestycja powstanie zatem w Urszulinie poprzez porozumienie przedstawicieli Legii z Agri-Rolem o zakupie działki. Dla gminy oznacza to brak wysokich kosztów, bo klub finalizuje zakup działki, a gmina będzie musiała tylko uzbroić teren w sieć kanalizacyjną. Benedykciński, uważa to za wielkie wydarzenie, które ma rozsławić i promować Grodzisk.

Na najwyższym poziomie
W skład kompleksu i ośrodka wejdą m.in. infrastruktura rekreacyjno-sportowa, centrum badawczo-rozwojowe, Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem i bazą szkoleniową dla młodych zawodników. Do tego zaplecze treningowe pierwszej drużyny piłkarskiej Legii.
Mioduski uważa tą inwestycję za najważniejszy element strategii rozwoju Legii Warszawa na kolejne lata. Szkolenia w tych obiektach mają być prowadzone na najwyższym poziomie szkolenia młodzieży wraz z realizacją innowacyjnych projektów badawczych związanych ze sportem, w tym piłką nożną.
am
Fot.grodzisk.pl

Zobacz również: