Andrzej „Makar” Makarewicz, to jeden z najbardziej wyrazistych gitarzystów na polskiej scenie bluesowej. Mieliśmy okazję posłuchać w Sochaczewie jego gry kilka tygodni temu podczas wspólnego z Genkiem Loską koncertu. Wówczas niedyspozycja Genka została przesłonięta kapitalną grą na gitarze Makara.
Widać chce on bardzo pozytywnie zapisać się w pamięci sochaczewskich fanów bluesa i ponownie postanowił odwiedzić nasze miasto. Zagra on już w najbliższy piątek (11 marca) w Pełnej Qlturce (początek około 19.00).
Do naszego miasta przybędzie w towarzystwie trzech dżentelmenów, o których tak opowiada: „Ta noc była inna od wszystkich… Pogrążony w rozmyślaniach, skąd wytrzasnąć nowych wspólników (poprzedni zostali poszatkowani przez kule podczas ucieczki) cisnął za siebie niedopalone cygaro. Kątem oka dostrzegł blask. Gdy się obrócił, zdębiał. Z płonącego pola kukurydzy wyłoniły się sylwetki trzech (jak wtedy mu się wydawało…) pomiotów piekielnych. Jak się potem okazało, dostał w knajpie lewego drinka, więc wydarzenia wyglądały nieco inaczej… Niemniej jednak okazało się, że owe „pomioty” to całkiem łebscy goście i nawiązali współpracę. Ku czci tej nocy obrali przydomek Makar and Children of the Corn”.
Zespół Makar and Children of the Corn zagra w składzie: Andrzej „Makar” Makarewicz, Grzegorz „Big Mane” Świerk, Kacper „Skinny Joe” Żarna oraz Maciej „The Quiet” Mateja.
Jeżeli lubisz szeroko rozumianego bluesa oraz klimaty z filmów Quentina Tarantino, to nie możesz odpuścić sobie tego koncertu, zwłaszcza że „dzieci kukurydzy” są oryginalni i nieprzewidywalni.
Przed zespołem Makara zagra swoje klimaty sympatyczna coverowa grupa sochaczewian. Zespół Smunky wystąpi w składzie: Kamila Czuba, Adam Przybyłek, Konrad Bańburski, Karol Filipiak, Marek Mareczek oraz Patryk Malinowski.
Tomasz Ertman

Zobacz również: