Producent m.in. części do samolotów Airbus francuska firma Nimrod Group otworzyła w czwartek w Łodzi zakład produkcyjny Azura Polska. To szósty na świecie oddział biznesowy firmy.
Powołanie spółki Azura Polska ma związek z nowym kontraktem na produkcję seryjną i montaż części z blach metalowych do samolotu A350, jaki Nimrod Group otrzymał od Airbusa i STELIAAerospace. Wartość wieloletniego kontraktu to 45 mln dol.

W Łodzi odbywać się ma produkcja podzespołów metalowych do samolotu Airbus A350. Dotychczas zamówiono ponad 700 sztuk tego modelu. – Aby wykonać na czas zobowiązania kontraktu, będziemy produkować w Łodzi prawie 44 tys. części miesięcznie – powiedział Eddy Ephrati, prezes Nimrod Group.

W łódzkim zakładzie ma pracować docelowo ok. 200 osób. Produkcja początkowo odbywać się będzie w wynajmowanych halach fabrycznych. Firma ma jednak wybudować nowy zakład, którego otwarcie planowane jest za dwa lata.

Obecnie w wynajmowanej hali stoją dwie nowoczesne maszyny do produkcji części. Jednak – jak zapewnił Ephrati – wkrótce pojawią się kolejne. Według przedstawicieli firmy nowe miejsca pracy są związane z produkcją precyzyjnych części z blach metalowych, montażem zespołów i struktur, obróbką i malowaniem powierzchni, wsparciem i usługami, skupiając się głównie na innowacyjnych technologiach i automatyzacji.

Nimrod Group Azura Polska planuje poszerzanie możliwości rozwoju w dziedzinie obróbki skrawaniem, materiałów kompozytowych i obróbki powierzchniowej dla swoich kluczowych klientów, w szczególności Airbus Helicopters.

Swego zadowolenia nie kryła obecna na otwarciu zakładu prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jak mówiła, cieszy się z inwestycji i jest przekonana, że firma podjęła dobrą decyzję, umieszczając produkcję w Łodzi.

źródło: wyborcza.biz

Zobacz również: