To nieważne, czy jest duży, czy mały. Liczy się tylko to, w jakiej jest kondycji. Powinien być jędrny, a skóra na nim gładka i elastyczna.

Delikatna skóra biustu jest jak czujnik, który rejestruje wszelkie wahania wagi. Wiotczeje, gdy ubywa nam kilogramów, a rozciąga się, gdy odkłada się na nim tłuszczyk. Pojawiają się wtedy rozstępy, zwłaszcza gdy stosujemy drakońskie diety, a potem znów tyjemy. Biust to delikatna część ciała i potrzebuje specjalnej, systematycznej troski.
Peeling raz w tygodniu to podstawa. Oczyści skórę, poprawi też ukrwienie. Najlepszy będzie drobnoziarnisty lub enzymatyczny do twarzy. Nanosi się go na wilgotną skórę i delikatnie wmasowuje, a potem zmywa wodą
Piersi kochają chłód, który działa ujędrniająco. Stosujmy chłodny prysznic. Strumień wody pobudza krążenie, wpływa korzystnie na kondycję i poprawia napięcie. Piersiom dobrze robi prysznic naprzemienny. Można to robić codziennie.
Chrońmy piersi przed słońcem i solarium. Stosujmy kremy ochronne z filtrem, aby skóra nie wiotczała i nie pokryła się przebarwieniami.
Codziennie po kąpieli posmarujmy piersi balsamem ujędrniającym. Około 30 roku życia, gdy skóra zaczyna się zmieniać, lepiej zamień zwykły nawilżacz na specjalny preparat do pielęgnacji biustu. Kosmetyki tego typu zawierają substancje ujędrniające (olejki, wyciągi roślinne, aminokwasy, proteiny). Jeśli skóra traci napięcie, stosuj bardziej skondensowane kosmetyki – serum, preparaty w ampułkach. Skorzystaj z mocniejszych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Pamiętaj , że preparaty wmasowujemy ruchami kulistymi od dołu ku górze.
Zadbaj o właściwą postawę. Kiedy się garbisz, mięśnie piersiowe są przykurczone, a piersi opadają. Aby je podnieść, często wystarczy wyprostować się. Dla ładnego biustu warto ćwiczyć.
Dobierz właściwy biustonosz. Modne, koronkowe cacka nie zawsze są dobre dla biustu. Często uciskają i deformują biust. Dobrze dobrany biustonosz to dobrodziejstwo dla biustu. Zwracajmy uwagę szczególnie na córki, u których biust dopiero się kształtuje. Prawidłowo dobrany biustono

Zobacz również: