5-6 marca w PKiN w Warszawie odbyła się największa w Europie Środkowo-Wschodniej giełda minerałów i biżuterii. 400 wystawców pokazało kamienie szlachetne i wyroby jubilerskie warte miliony złotych.
Warsaw Mineral Expo to miejsce spotkań największych firm jubilerskich z całego świata, artystów, rzemieślników, złotników, wielbicieli geologii i niezwykłych osobowości. Tegoroczna to już szósta odsłona, która co roku przyciąga ponad 20 000 odwiedzających. Mineral Expo to także możliwość zakupu eksponatów jubilerskich i mineralogicznych a także prac młodych projektantów biżuterii. Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali strefę edukacyjną, w której maluchy pod opieką pedagogów będą mieli szansę w kreatywny sposób poznać świat geologii.
Wśród wystawców będą oferenci najdroższych kamieni szlachetnych w Europie, których wartość sięga nawet kilkuset tysięcy złotych, poszukiwacze i sprzedawcy meteorytów, poławiaczy bursztynu i światowi potentaci w obróbce minerałów. Dodatkową atrakcją była prezentowana po raz pierwszy w Polsce, unikatowa skamielina krokodyla Dyrosaurus Phosphaticus, który żył w eoceńskim morzu około 55 mln lat temu! Okaz pochodzi z Maroka i ma ponad 1,5 metra długości.

Zobacz również: