Przemysław Saleta
źródło: YouTube

Prawdopodobnie mało kto zdawał sobie sprawę, jak potworna tragedia dotknęła Przemysława Saletę. Trudno sobie wyobrazić, co czuje były bokser. Nie życzymy tego nikomu, nawet najgorszemu wrogowi.

Przemysław Saleta stracił brata

Były mistrz Europy w boksie w wadze ciężkiej stracił w tym roku brata. To przykre wydarzenie samo w sobie jest już bardzo traumatyczne. Natomiast to nie wszystko. Otóż łzy same cisną się do oczu, gdy dowiemy się w jakich okolicznościach zmarł Aleksander Saleta.

Pogrzeb brata Przemysława Salety odbył się w miniony poniedziałek (12 grudnia) na Cmentarzu Południowym w Warszawie. Jednak trochę czasu trwało, zanim ciało Aleksandra spoczęło w grobie. Dlaczego? Otóż brat byłego znakomitego pięściarza odszedł w tragicznych okolicznościach w wieku zaledwie 53 lat.

Niepokojące wieści na temat Aleksandra pojawiły się na początku czerwca tego roku. Brytyjskie media doniosły wówczas, że brat Przemysława Salety wezwał pomoc, gdy statek, na którym przebywał, zaczął nabierać wody w pobliżu portu w Newhaven na południowym wybrzeżu Anglii. Podobno 53-latek próbował się ratować wsiadając do pontonu.

Niestety mężczyzna nie dotarł do brzegu. Kontakt z bliskim Przemysława Salety urwał się. Oczywiście na miejsce zdarzenia przybyły służby: brytyjska policja, straż przybrzeżna, helikopter i łódź ratunkowa. Akcja poszukiwawcza została jednak po dwóch dobach wstrzymana ze względu na problemy z pogodą.

Służby wznowiły poszukiwania po kilku dniach. Jednakże nie dały one żadnego rezultatu. Nie odnaleziono ani statku, ani brata Przemysława Salety. Niestety jakiś czas później woda wyrzuciła ciało 53-latka na brzeg po francuskiej stronie.

Zwłoki Aleksandra Salety były w takim stanie, że potrzebna była ich identyfikacja. Cały proces trwał kilka tygodni. Ostatecznie za datę śmierci brata byłego boksera uznano 17 lipca 2022 roku.

Natomiast ostatnie pożegnanie mężczyzny odbyło się dopiero w miniony poniedziałek (12 grudnia). Na uroczystości pogrzebowej na Cmentarzu Południowym w Warszawie obecna była najbliższa rodzina Aleksandra, w tym jego brat Przemysław Saleta.

Bliskim zmarłego składamy serdeczne kondolencje.

źródło: Super Express

Zobacz również: