Książę Harry
Foto: YouTube

Wszystko wskazuje na to, że szanse na pojednanie księcia Harry’ego i księcia Williama zostały ostatecznie pogrzebane. Młodszy z synów króla Karola III publicznie uderzył w brytyjską rodzinę królewską, w tym w swojego starszego brata.

Mocne oskarżenia księcia Harry’ego

Przez ostatnie dni jednym z najgorętszych tematów światowego show biznesu jest serial dokumentalny o księciu Harrym i Meghan Markle. W najbliższy czwartek na platformie Netflix pojawi się druga część produkcji. Jednak już teraz mówi się o tym, że kolejne wyznania Sussexów mogą wywołać jeszcze większą burzę medialną, a jednocześnie być ogromnym szokiem dla brytyjskiej rodziny królewskiej.

W opublikowanym w poniedziałek zwiastunie drugiej odsłony produkcji możemy usłyszeć mocne słowa, a raczej oskarżenia wypowiedziane przez księcia Harry’ego. Syn monarchy ujawnił fakty, które stawiają jego najbliższych w negatywnym świetle. „Chętnie kłamali, by chronić mojego brata. Nigdy nie byli skłonni powiedzieć prawdy, żeby nas chronić”  – przyznał bez ogródek syn Karola III w jednym z fragmentów trailera.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że nie ma 100% pewności, czy książę Harry faktycznie miał na myśli członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Jednakże biorąc pod uwagę wcześniejsze wyznania Sussexów, w tym chociażby głośny wywiad z Oprah Winfrey, jest to bardzo możliwe.

To jednak nie wszystko. W dalszej części zwiastuna widzimy nagranie z samolotu, którym Sussexowie lecą do USA. Książę Harry na pokładzie maszyny triumfalnie ogłosił, że „lecą do wolności”. W innym miejscu rudowłosy arystokrata mówił o „instytucjonalnej manipulacji”.

Także żona księcia Harry’ego nie szczędziła gorzkich słów pod adresem rodziny męża. „Nie rzucano mnie wilkom na pożarcie, ale wręcz je mną karmiono” – stwierdziła Meghan Markle.

Wydaje się, że takie słowa pary książęcej mogą pogrzebać szanse na jakiekolwiek pojednanie z brytyjską rodziną królewską. Zwłaszcza na zgodę między księciem Harrym i Williamem. W końcu jego brat wprost przyznał, że w przeszłości kłamano, aby ochronić jego starszego brata.

źródło: Pudelek

Zobacz również: