Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Ta wiadomość ucieszy Polaków, a przynajmniej ich część. Rząd chce przyznać kolejne pieniądze polskim rodzinom. Dziennikarze jednej z kolorowych gazet dotarli do informacji, z której wynika, że może chodzić nawet o dodatkowe 300 złotych.

Pieniądze mogłyby trafić do rodzin już na wiosnę

W związku z szalejącą inflacją świadczenie 500 plus jest dziś warte dużo mniej niż jeszcze kilka lat temu. Wielu zwykłych Polaków, ale też i ekspertów otwarcie mówiło o potrzebie waloryzacji tego wsparcia. Według dziennikarzy ogólnopolskiego dziennika jest szansa na dodatkowe pieniądze.

Do tej pory prezes Prawa i Sprawiedliwości bardzo ostrożnie wypowiadał się na temat ewentualnej podwyżki 500 plus. „Myśli się o rewaloryzacjach, ale nie mogę w tej chwili niczego obiecać” – mówił w miniony weekend w Częstochowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jednocześnie lider partii rządzącej zwrócił uwagę, iż wypłata świadczenia nie wpłynęła w oczekiwany sposób na demografię w Polsce. Dodatkowe pieniądze nie poprawiły dzietności. „Natomiast wiadomo już, że to samo nie zadziałało” – zaznaczył 73-letni polityk.

Tymczasem zdaniem informatora znanej gazety jest szansa na podwyżkę świadczenia rzędu 300 złotych. Zatem 500 plus miałoby się zmienić na 800 plus. Dodajmy, iż źródło dziennika podkreśliło, iż wypłata dodatkowych pieniędzy mogłaby pomóc partii przed nadchodzącymi wyborami. „Żeby wygrać z PO, musimy zaproponować 800 plus. To jest naszym ratunkiem. Nie ma innego wyjścia. Chcemy to wprowadzić na wiosnę” – przyznał anonimowo ważny polityk obozu władzy. „Z czymś do wyborów musimy pójść. 500 plus jest warte coraz mniej i trzeba zamienić 500 plus na 800 plus. W rządzie jest to mocno rozważane” – dodał.

Na temat planów Prawa i Sprawiedliwości wypowiedzieli się eksperci. „Decyzja o podwyższeniu świadczenia ma z jednej strony pozyskać dla PiS nowych wyborców, bo 30-proc. poparcie nie jest wystarczające, a z drugiej utrzymać obecny elektorat, który ucierpiał przez inflację” – oceniła politolożka, dr Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.

źródło: Super Express

Zobacz również: