Książę William
foto: Instagram/The Duke and Duchess of Cambridge

Wiele osób zazdrości Księciu Williamowi dostatniego i wygodnego życia. Jednak okazuje się, że życie 40-latka nie zawsze było usłane różami. Następca tronu zdobył się na szczere wyznanie, w którym poinformował o swoich zmaganiach z ciężką chorobą.

Książę William miał problemy natury psychicznej

Z pewnością Książę William to jeden z najpopularniejszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Okazuje się jednak, że syn króla Karola III zmagał się z ciężką chorobą. Następca tronu zdecydował się o wszystkim otwarcie opowiedzieć.

Tak naprawdę Książę William już w dzieciństwie znalazł się w sytuacji, która jak się okazało wpłynęła na pogorszenie jego stanu psychicznego. Oczywiście chodzi o tragiczną śmierć jego matki, Księżnej Diany.

Niewątpliwie utrata ukochanej mamy była dla Księcia Williama traumatycznym przeżyciem. Dodajmy, iż w chwili śmierci Lady Diany następca tronu miał tylko 15 lat. To zdarzenie negatywnie odbiło się na psychice młodego arystokraty.

Po latach Książę William wyznał, że po wypadku matki zmagał się z ciężką chorobą, jaką jest depresja. „Dużo o tym myślałem i próbuję zrozumieć, dlaczego tak się czuję. Myślę, że kiedy jesteś w żałobie w bardzo młodym wieku, naprawdę w każdym momencie, ale szczególnie w młodym wieku, mogę zbliżyć się do tego, kiedy „czujesz ból jak żaden inny” – powiedział otwarcie.

Depresja pojawiła się u Księcia Williama także w dorosłym życiu. 40-latek wyjaśnił, że jego praca jako pilota lotniczego pogotowia ratunkowego sprawiła, że „czuł oddech śmierci”. Nie powinno to zbytnio szokować, gdyż w tamtym okresie następca tronu miał na co dzień styczność z trudnymi emocjonalnie sytuacjami. Ciężkie wypadki, kontakt z rodzinami, które „otrzymują najgorsze wieści, jakie można otrzymać” – to niektóre z trudnych doświadczeń syna Karola III.

W końcu doszło do tego, iż pracując jako pilot w „East Anglian Air Ambulance” był bardzo smutny i przygnębiony. Pomimo że William szukał kontaktów z ludźmi, to czuł się „doprowadzony na skraj przepaści”.

Książęca para zaangażowała się w kampanię na temat zdrowia psychicznego

Warto podkreślić, iż Książę William i jego brat, Harry aktywnie działali i działają na rzecz osób z problemami natury psychicznej. Synowie króla Karola III wzięli udział w kampanii poświęconej tematowi zdrowia psychicznego o nazwie „Heads Together”. Od lat zachęcają ludzi do bardziej otwartego mówienia o swoich problemach.

„Zdrowie psychiczne jest kwestią, na której Kate i ja z pasją się troszczymy i jesteśmy zdeterminowani, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby usunąć piętno z nim związane” – wyznał następca tronu.

źródło: Pomponik

Zobacz również: