atak

Straszny dramat. Ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Oto okoliczności tragicznego zdarzenia. 

Sprawca dramatu – kierowca ciężarówki jest już w rękach policji

Do dramatu doszło w Holandii. „Ciężarówka wjechała w tłum ludzi podczas imprezy ulicznej w mieście Nieuw Beijerland na południu kraju” – przekazała holenderska policja. Tragiczne wydarzenie miało miejsce około godziny 19:00 czasu lokalnego, około 30 kilometrów na południe od Rotterdamu.

Dziennikarze poinformowali, że kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Sprawca dramatu jest już w rękach policji. Funkcjonariusze zabrali go na przesłuchanie. Jednocześnie reprterzy podali kilka szczegółów dotyczących mężczyzny. „Ciężarówka należy do hiszpańskiej firmy” – przekazały media.

Natomiast policja wydała oświadczenie w sprawie. Mundurowi poinformowali, że kierowca to 46-letni mężczyzna z Hiszpanii. Sprawcę dramatu aresztowano w ramach śledztwa i przewieziono na posterunek policji.

W tej chwili nie wiadomo z jakiego powodu doszło do dramatu. „Na razie pozostawiany wszystkie scenariusze otwarte” – przyznała policja.

Holenderscy stróże prawa poinformowali także, iż na skutek dramatu śmierć poniosły co najmniej dwie osoby. Z kolei wielu ludzi zostało rannych. Świadkowie wypadku, a także rodziny ofiar zostały objęte pomocą psychologiczną.

„Widzieliśmy kobietę leżącą w ogrodzie. Razem próbowaliśmy usunąć płot, żeby jej pomóc. To straszny dramat. Tutaj wszyscy się znają. To wszystko jest takie nierealne. Tak cudownie, że nas oszczędzono. Teraz, kiedy to mówię, zdaję sobie sprawę, co się stało” – dowiadujemy się z oświadczenia policji.

O tym, że na południe od Rotterdamu doszło do ogromnego dramatu, świadczą relację świadków. „Urządzaliśmy fajnego grilla, gdy nagle ciężarówka wjechała w namiot. To było okropne. Pojazd potrącił kilka osób. Ogarnęła nas ogromna bezsilność, niewiara. Dopiero teraz dochodzi do nas to, co się stało” – powiedział jeden z nich. Warto dodać, iż zdaniem uczestników dramatu od kierowcy ciężarówki czuć było alkohol.

Burmistrz Nieuw Beijerland Wouter Kolff złożył za pośrednictwem mediów społecznościowych kondolencje rodzinom ofiar. „Straszny incydent. Moje myśli są ze wszystkimi ofiarami, krewnymi i pracownikami pomocy, którzy robią wszystko, co w ich mocy” – napisał włodarz miasteczka, w którym doszło do dramatu.

źródło: Polsat News

Zobacz również: