nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Przykra wiadomość zasmuciła fanów kina. Nie żyje znana aktorka. Kobieta była znana przede wszystkim z roli w kultowym serialu telewizyjnym.

Aktorka zagrała w słynnym „Co ludzie powiedzą?”

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o śmierci Josephine Tewson. Aktorka zmarła w wieku 91 lat. Artystka znana była przede wszystkim z roli Elizabeth, sąsiadki niezapomianej Hiacynty Bukiet z serialu „Co ludzie powiedzą?”.

Ten kultowy serial komediowy był emitowany w telewizji w latach 1990-1995. Natomiast powtórki pojawiają się na szklanym ekranie do dnia dzisiejszego.

O śmierci aktorki poinformowała jej agentka Jean Diamond. Okazuje się, że Josephine Tewson zmarła w czwartek, 18 sierpnia. Artystka mieszkała od dłuższego czasu w domu spokojnej starości w Denville Hall, który znajduje się w Londynie.

Śmierć aktorki wywołala poruszenie wśród wielbicieli kina. Pod postem informującym o jej odejściu pojawiło się sporo komentarzy. „Naprawdę smutne. Uwielbiałem ją jako sąsiadkę Hiacynty Bukiet”, „To smutna wiadomość! Była cudowną aktorką”, „O nie, to przykre, znowu oglądam cały serial z jej udziałem, była niesamowita” – napisali internauci.

Josephine Tewson z powodzeniem występowała również w teatrze

Chcociaż większość osób kojarzy zmarłą aktorkę z roli Elizabeth „Liz” Warden, nerwowej sąsiadki Hiacynty Bukiet z komedii „Co ludzie powiedzą?”, to kobieta miała na swoim koncie również inne występy. Urodzona w 1931 roku w Hampstead w Londynie artystka rozpoczęła swoją karierę na deskach teatru. Natomiast pod koniec lat 60-tych systematycznie brała udział w programach telewizyjnych takich jak: „The Charlie Drake Show” i „The Dick Emery Show”. Oprócz tego w latach 2003-2010 odtwarzała postać Lucindy Davenport w sitcomie BBC One „Babie lato”.

źródło: Super Express

Zobacz również: