Karol Strasburger
źródło: Instagram/karolstrasburger.official

Gospodarz „Familiady” zdobył się na szczere wyznanie. Chodzi o jego małą córeczkę. Trzeba przyznać, że Karol Strasburger nie ma lekko. Wszystko z powodu późnego ojcostwa.

Karol Strasburger otrzymuje bardzo niską emeryturę

Gwiazdor TVP znalazł się w dramatycznej sytuacji. Chociaż Karol Strasburger ma już 75 lat, to niestety nie może sobie pozwolić na odpoczynek. Gospodarz popularnego teleturnieju nie jest w stanie zrezygnować z pracy. Wszystko z powodu swojej malutkiej córeczki.

Nie jest tajemnicą, że Strasburger otrzymuje niską emeryturę. Wynosi ona mniej niż 2 tysiące złotych na miesiąc. Prezenter wypowiedział się jakiś czas temu na ten temat. Wówczas wyznał także, że odłożył pewną kwotę na tzw. „czarną godzinę”. „Moja emerytura jest jedną z najniższych. (…) Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem, i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w jakikolwiek sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatami” – powiedział.

Jak się okazuje, mimo to gwiazdor „Familiady” nie może pozwolić sobie na rezygnację z pracy. Zatem Karol Strasburger prowadzi teleturniej w TVP, gra w serialach „M jak miłość” oraz „Pierwsza miłość”.

Powodem jest jego mała córeczka i młoda żona. Gwiazdor chce zapewnić swoim najbliższym zabezpieczenie finansowe na przyszłość. „Myślę o tym odpowiedzialnie. Będę się starał, żeby mojemu dziecku nigdy niczego nie brakowało” – zaznaczył. Niewątpliwie to niezwykle poruszające, że Strasburger tak bardzo dba o swoje ukochane kobiety.

Co ciekawe, prezenter stara się być optymistą. Bardzo dba także o swoje zdrowie. „Muszę być w dobrej formie, bo mam przecież dziecko do wychowania” – wyznał. O tym, iż rzeczywiście Strasburger przywiązuje wagę do swojej kondycji psychicznej i fizycznej świadczy jedno z jego najnowszych zdjęć, które pojawiło się w mediach społecznościowych. Patrząc na fotografię gwiazdy TVP z młodszymi kolegami aż trudno uwierzyć, że ma juz 75 lat.

Wydaje się, że w utrzymywaniu dobrej formy pomaga Karolowi Strasburgerowi sport. Aktor niemalże od zawsze pasjonował się aktywnością fizyczną. Znane jest zwłaszcza jego zamiłowanie do tenisa ziemnego oraz narciarstwa.

źródło: Super Express

Zobacz również: