atak

Agencja Reutera donosi o zaskakującej decyzji administracji Joe Bidena, która na polecenie Pentagonu wstrzymała dostawy części obiecanej broni na Ukrainę. Wiadomo, co jest powodem takiej, a nie innej decyzji.

Stany Zjedonoczone wstrzymują część dostaw broni na Ukrainę

Nie tak dawno temu Joe Biden potwierdził, że Stany Zjednoczone wyposażą Ukrainę w cztery duże drony Gray Eagle. To najnowocześniejsza broń, mogąca być wyposażona w niezwykle skuteczne przyciski Hellfire.

Niestety, ale wygląda na to, że z obietnicy nic nie będzie. Wątpliwości w sprawie dostawy dronów Gray Eagle na Ukrainę ma Pentagon i to właśnie on zalecił Joe Bidenowi wstrzymanie przekazania broni. Prezydent Stanów Zjednoczonych, według doniesień Agencji Reutera, miał przystać na tę propozycję. Co stoi u jej podstaw?

„Powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, Reuters podał, że zastrzeżenia do sprzedaży dronów MQ-1C Gray Eagle, które mogą być uzbrojone w pociski Hellfire do wykorzystania na polu walki z Rosją, pojawiły się podczas szczegółowego przeglądu Administracji ds. Bezpieczeństwa Technologii Obronnych Pentagonu.” – czytamy w materiale Onetu, powołującym się na Agencję Reutera.

Pentagon wskazał, że Stany Zjednoczone powinny chronić swoje najnowocześniejsze technologie przed dostaniem się w ręce Rosjan. To właśnie te obawy spowodowały, że dostawy dronów zostały wstrzymane i niewiele na to wskazuje, żeby decyzja została odwołana. Nie wiadomo na ten moment, czy w zamian za obiecane drony, Amerykanie zaproponują Ukraińcom inną broń, mającą pomóc w skutecznej walce z Rosjanami.

źródło: media, Reuters, Onet

Zobacz również: