Ukraina Rosja

Władimir Putin z pewnością będzie wściekły. Zdaniem ukraińskich dziennikarzy, żołnierze rosyjskiej armii wpadli na niewiarygodny pomysł. Niewątpliwie pokazuje to ich ogromną desperację i stosunek do wojny w Ukrainie.

Wojskowym Putina chodzi o jak najszybszy powrót do kraju

Ukraińskie media dotarły go nagrań, które jasno pokazują podejście rosyjskich żołnierzy do wojny w Ukrainie. Prawdopodobnie treść rozmów Rosjan wywoła wściekłość Władimira Putina.

Z ujawnionych nagrań jasno wynika, że spora liczba rosyjskich żołnierzy nie chce już dłużej walczyć na terenie Ukrainy. Wojskowi pragną jak najszybciej wrócić do swoich domów. To jednak nie koniec zaskakujących doniesień.

Dużo bardziej szokujące są informacje, iż Rosjanie są tak mocno zdeterminowani, że decydują się na akty samookaleczania, aby móc wrócić do Rosji. Niedawno Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała materiał, na którym można usłyszeć zaskakujący pomysł rosyjskiego żołnierza.

Rosjanin ma plan, który w jego opinii umożliwi mu szybszy i bezpieczny powrót do rodziny. Otóż mężczyzna zamierza sam się zranić, trafić do szpitala, otrzymać żołd z dodatkiem za odniesione w trakcie walki rany, a następnie kupić za to auto.

„Tak sobie myślę odłamek w nodze, dwa miesiące w szpitalu i zwolnienie do domu. Dostanę za to trzy miliony rubli. Za otrzymane pieniądze kupię sobie samochód. Tobie też kupię!” – powiedział nagrany wojskowy. Z rozmowy wynika, że rozmówczyni żołnierza nie posiada prawa jazdy. Co ciekawe, dla Rosjanina nie jest to żadnym problemem. „Ale jaki samochód?” – zapytała zszokowana kobieta. „Taki z automatem” – odpowiedział wojskowy.
„Ja nawet nie mam prawa jazdy” – zaznaczyła Rosjanka. „To nic, prawo jazdy też kupimy. Dla ciebie i dla mnie” – stwierdził mężczyzna.

Niewątpliwie powyższy materiał świadczy o wyjątkowo niskim morale armii Rosji. Poza tym, pokazuje także, że wielu Rosjan nie chce walczyć w wojnie, którą rozpętał ich prezydent. Z pewnością Władimir Putin nie będzie z tego powodu szczęśliwy.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: