Putin

Ukraińska armia zanotowała kolejny sukces. Nie żyje wysoki rangą wojskowy armii rosyjskiej. Straty Rosjan są coraz większe. Prawdopodobnie irytacja Władimira Putina musi być ogromna.

Rosjanie stracili dowódcę pułku czołgów

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja na temat sukcesu ukraińskiej armii. Okazuje się, że nie żyje rosyjski porucznik Zhantuar Iskalijew. Dodajmy, iż mężczyzna był dowódcą kompanii w 239. pułku czołgów rosyjskiej 90. Dywizji Czołgów.

Warto podkreślić, iż szczegółów dotyczących osoby porucznika Zhantuara Iskalijewa możemy się dowiedzieć z wpisu, który pojawił się na Twitterze. Przeczytamy w nim, iż rosyjski wojskowy służył w Czebarkulu na południu Rosji. Co ciekawe, miasto to znajduje się w obwodzie czelabińskim, u podnóży Gór Ilmeńskich.

Nie da się ukryć, że zabity wojskowy był dość młodym człowiekiem. Użytkownicy Twittera donieśli, iż zmarły miał zaledwie 24-lata. Mężczyzna zostawił żonę i córkę. W mediach społecznościowych możemy obejrzeć zdjęcia rodziny Iskalijewów.

Dowódca pułku czołgów rosyjskiej 90. Dywizji Czołgów został zabity 6 marca. Rosyjskie media podały, że żołnierz zginął podczas próby ratowania swoich podwładnych. Z tego powodu, Iskalijew został pośmiertnie odznaczony przez władze Rosji Orderem Odwagi. Pogrzeb wojskowego odbył się 12 kwietnia w mieście Orsk.

Niewątpliwie ta informacja musiała zdenerwować Władimira Putina. Od początku rosyjskiej inwazji w Ukrainie śmierć poniosło już 32 pułkowników i 7 generałów z Rosji. Wydaje się, że to niezbyt dobra wiadomość dla armii Federacji Rosyjskiej, która i tak zmaga się z licznymi problemami. Brak sprzętu i żywności, niskie morale żołnierzy to tylko niektóre z kłopotów Rosjan.

Tradycyjnie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował w mediach społecznościowych informację dotyczącą strat poniesionych przez rosyjskie wojsko. Od 24 lutego do 12 kwietnia zdaniem Ukraińców Rosjanie stracili: około 19,6 tys. ludzi (zabitych, rannych, wziętych do niewoli), a także: 732 czołgi, 1946 bojowych transporterów opancerzonych, 349 systemów artyleryjskich, 111 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 63 systemy obrony przeciwlotniczej, 157 samolotów, 140 śmigłowców, 1406 pojazdów kołowych, siedem jednostek pływających, 76 cystern, 124 bezzałogowce (drony), cztery systemy rakietowych pocisków balistycznych krótkiego zasięgu.

źródło: o2.pl

Zobacz również: