Władimir Putin Rosja
Wikimedia

Ta wiadomość raczej nie ucieszy Władimira Putina. Prezydent Rosji bardzo dba o swoją prywatność. Tymczasem światlo dzienne ujrzały pilnie strzeżone informacje na temat rodziny rosyjskiego przywódcy.

Bliscy Władimira Putina piastują wysokie stanowiska

Z pewnością Władimir Putin bardzo dba o to, aby informacje dotyczące jego życia prywatnego, nie wychodziły na światło dzienne. Przykładem może być los Ludmiły – pierwszej małżonki prezydenta Rosji. Tak naprawdę do tej pory nie wiadomo na 100%, co stało się z byłą żoną rosyjskiego przywódcy.

Część dziennikarzy twierdzi, iż kobieta przebywała przez kilka lat w klasztorze. Jeszcze inni uważali, iż była pierwsza dama zamieszkała we Francji. To właśnie w tym kraju miała ułożyć sobie życie ze sporo młodszym od siebie rosyjskim biznesmenem.

Teraz wyszły na jaw informacje dotyczące pozostałych członków rodziny Władimira Putina. Ustalenia dziennikarzy śledczych mówią o tym, kim są krewni rosyjskiego przywódcy. Okazuje się, że bliscy prezydenta Rosji piastują wysokie stanowiska. Mało tego, dość mocno wzbogacili się dzięki pomocy państwa. W ich posiadaniu znajdują się także ekskluzywne nieruchomości.

Dodajmy, iż dziennikarze podali nazwiska krewnych Władimira Putina. Tatiana Ptaszuk to kuzynka prezydenta Rosji. Kobieta i jej córka Elena Żidkowa są ważnymi osobami w rosyjskiej służbie zdrowia. Tatiana z wykształenia jest lekarzem psychiatrą. Kiedy Putin wygrał wybory prezydenckie, kobieta przeprowadziła się do Moskwy. W tej chwili jest zastępcą głównego lekarza w poliklinice administracji prezydenckiej, gdzie leczą się urzędnicy.

Dziennikarze odkryli, iż zarówno Tatiana jak i Elena posiadają liczne nieruchomości. „Są właścicielkami siedmiu mieszkań w Moskwie, Soczi i Władimirze, czterech domów i działek o łącznej wartości ponad 1,7 mld rubli” – podali przedstawiciele mediów.

Wspomniana już Elena Żidkowa jest szefową spółki „RZD-Medycyna”. Z kolei jej wuja od strony matki – Michaił Putin, piastuje stanowisko wiceprezesa Gazpromu. Natomiast jego syn – Denis Putin, posiada udziały w Gazpromie.

Jak widać, bliscy Władimira Putina żyją w dostatku. Bez wątpienia prezydent Rosji potrafił zadbać o swoich najbliższych krewnych.

źródło: o2.pl

Zobacz również: