atak

Jak donosi portal Interia.pl, powołując się na depeszę Polskiej Agencji Prasowej, samolot z Andrzejem Dudą na pokładzie był zmuszony do awaryjnego lądowania.

Awaryjne lądowanie prezydenckiego samolotu

„Miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu z prezydentem Dudą; samolot zawrócił do Warszawy. Obecnie jesteśmy przed wylotem rezerwowego samolotu do Rzeszowa.” – potwierdził Jakub Kumoch, pełniący rolę szefa prezydenckiego biura polityki międzynarodowej.

Andrzej Duda leciał do Rzeszowa na spotkanie z Prezydentem Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenem. W związku z awaryjnym lądowaniem prezydenckiego samolotu, plan spotkania zostanie zmodyfikowany.

„Program wizyty w Rzeszowie prezydentów Polski i USA zostanie nieznacznie zmieniony; po przylocie prezydenta Andrzeja Dudy do Rzeszowa nastąpi powitanie przez niego prezydenta Joe Bidena.” – potwierdza Jakub Kumoch.

Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną awaryjnego lądowania prezydenckiego samolotu. Nieoficjalnie mówi się o usterce technicznej. Na całe szczęście maszyna wylądowała i wszyscy są bezpieczni.

Zobacz również: