Emil Czeczko
źródło: YouTube/ Информационное агентство БелТА

Niespodziewana wiadomość obiegła świat. Nie żyje Emil Czeczko, który zdezerterował z polskiej armii. Oto porażające kulisy śmierci Polaka.

Ciało Emila Czeczko znaleziono w stolicy Białorusi

„Emil Czeczko, żołnierz dezerter, który uciekł z polskiej armii na Białoruś, został znaleziony martwy w Mińsku” – podał Komitet Śledczy Białorusi. Nieoficjalnie mówi się, iż powodem śmierci było powieszenie. W tej chwili trwa śledztwo, które ma ustalić okoliczności zgonu Polaka.

Jak doniosły media, polski żołnierz Emil Czeczko został znaleziony martwy w stolicy Białorusi – Mińsku. Komitet Śledczy Białorusi podał, iż zwłoki mężczyzny odkryto w miejscu jego zamieszkania. „Zespół śledczy natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. Obecnie trwa kontrola, rejestrowany jest obraz, konfiskowane są ważne dla śledztwa przedmioty” – dodali przedstawiciele służb.

Przypomnijmy, iż Emil Czeczko był żołnierzem 11. mazurskiego pułku artylerii w Węgorzewie. W połowie grudnia ubiegłego roku 25-latek porzucił służbę w polskiej armii i uciekł na Białoruś.

Czeczko chętnie udzielał się w reżimowych białoruskich mediach. Bez skrupułów oskarżał polską Straż Graniczną, czy policję o zabijanie uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. Twierdził, że masowe egzekucje nadzorował polski kontrwywiad wojskowy.

Emil Czeczko ubiegał się o azyl na Białorusi. Uparcie powtarzał, iż nie zgadza się na rzekomą praktykę nieludzkiego traktowania uchodźców przez Polaków. Oczywiście kłamliwe tezy dezertera systematycznie dementował polski rząd.

źródło: o2.pl

Zobacz również: