Władimir Putin

Ukraiński wywiad dotarł do tajnego dokumentu. Materiał obnaża plan Władimira Putina względem Ukrainy. Oto co prezydent Rosji zamierza zrobić z Ukrainą.

Rosyjski minister obrony napisał list do Putina. Treść korespondencji poraża

„Rosja planuje masową wycinkę i sprzedaż ukraińskich lasów” – podał ukraiński wywiad wojskowy. Zarząd Główny Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy opublikował list wystosowany przez rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu, adresowany do Władimira Putina.

Szef resortu zwrócił się do rosyjskiego przywódcy z prośbą o pozwolenie na masową wycinkę ukraińskich lasów. W dokumencie znalazły się informacje o szczegółach planowanej wycinki. Mowa o „dowolnej intensywności i w każdej porze, bez względu na formę własności i kategorię gruntu, z prawem do wykorzystania pozyskanego drewna”.

Z korespondencji wynika, iż Minister Szojgu chce, aby niewykorzystane przez Rosję drewno zostało sprzedane, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone na wsparcie armii rosyjskiej.

Głos w sprawie ujawnionej korespondencji zabrało Ministerstwo Obrony. „Dziś bez wyjątku wszystkie lasy na tymczasowo okupowanych terytoriach znajdują się w strefie największego ryzyka. Całkowite wylesienie to kolejna straszna zbrodnia okupantów i stworzenie ekobójstwa” – wyjaśnili przedstawiciele resortu.

Ukraiński wywiad podał również, że rosyjscy wojskowi specjalnie niszczą na Ukrainie sprzęt rolniczy. „Systematyczne przypadki takich działań odnotowano w rejonie browarskim (obwód kijowski), melitopolskim (obwód zaporoski), pryłuckim, nieżyńskim i nowogrodzkim (obwód czernihowski), a także w niektórych rejonach obwodu chersońskiego i charkowskiego” – przekazała agencja wywiadowcza.

Dodajmy, iż w nocy z niedzieli na poniedziałek Rosjanie dokonali ataku rakietowo-bombowego na bazę sprzętu rolniczego w obwodzie sumskim. Ogółem zniszczono ponad 30 sztuk. Warto dodać, że żołnierze agresora także masowo rekwirują sprzęt rolniczy. Następnie wykorzystują go do budowy umocnień. Do prac wojskowi Putina zmuszają cywilów, którzy żyją na okupowanych terenach.

źródło: TVP INFO

Zobacz również: