Władimir Putin
YouTube/ciekawehistorie

Tajne dokumenty rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa ujrzały światło dzienne. Treść tych materiałów poraża. Oto szczegóły ujawnionych analiz.

Rosyjskie służby miały nie wiedzieć o planach Władimira Putina

Brytyjski dziennik „The Times” pisze o tajnych dokumentach rosyjskich służb specjalnych. Prawdopodobnie materiał ten został sporządzony przez analityka Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Jego treść ujawnił na swojej stronie rosyjski działacz na rzecz praw człowieka Władimir Oseczkin.

„Wojna w Ukrainie zakończy się dla Rosji całkowitą porażką, którą można będzie porównać jedynie z upadkiem nazistowskich Niemiec”, „Nie ma możliwości odniesienia zwycięstwa, jest tylko porażka” – stwierdził agent rosyjskiej FSB. Mało tego, okazuje się, że agenci służby specjalnej  nic nie wiedzieli o planach Władimira Putina.

Autor dokumentu twierdzi, iż rosyjskie służby są obwiniane za klęskę operacji prowadzonej przez Rosjan na Ukrainie. Jednocześnie analityk podkreślił, że agencja nie otrzymała żadnej informacji o planowanym ataku.

Z tego powodu, FSB nie mogła przygotować się na sankcje gospodarcze, które nałożono na Rosję po dokonaniu inwazji na Ukrainę. Pracownik służby dodał, iż jak twierdzono, w ramach hipotetycznego ćwiczenia, agenci mieli sporządzić ocenę skutków zachodnich sankcji.

Musisz napisać analizę w taki sposób, by Rosja była zwycięzcą. W przeciwnym razie zostaniesz oskarżony o to, że nie wykonałeś dobrej roboty. Nagle to się dzieje i wszystko sprowadza się do twojej całkowicie pozbawionej podstaw analizy” – wyjawił autor opisywanego dokumentu.

Warto zaznaczyć, iż zdaniem sporządzającego tajny materiał, liczba zabitych Rosjan może być wielokrotnie wyższa niż oficjalne dane władz. Wszystko z powodu utraty kontaktu z głównymi oddziałami rosyjskiej armii, które walczą na Ukrainie.

Z pewnością spore zaskoczenie wywołuje informacja, jakoby przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow był skonfliktowany z prezydentem Putinem po tym, jak jego bojówki zostały rozbite przez Ukraińców.

Analityk FSB napisał, iż Rosja wyznaczyła ostateczny termin wojny na czerwiec. To właśnie wtedy ma dojść do całkowitego załamania rosyjskiej gospodarki. Niestety, z opublikowanych materiałów wynika, że zdaniem służb specjalnych istnieje możliwość konfliktu międzynarodowego, takiego jak ten, który rozpoczął się w 1939 roku.

źródło: money.pl, The Times

Zobacz również: