rosyjski sportowiec

Obrzydzenie. To jedyne słowo, które nasuwa się na myśl po tym, co zrobił rosyjski gimnastyk, Iwan Kuliak. Sportowiec zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata, w których na najwyższym stopniu podium stanął Ukrainiec, Ilija Kowtun. Obrzydliwe obrazki z Rosjaninem w roli głównej obiegły cały świat. 

Iwan Kuliak przekroczył wszelkie granice. Obrzydliwe zachowanie, niegodne sportowca

Zawody Pucharu Świata odbyły się w Dausze. Rosyjscy gimnastycy mogą występować w Katarze, jednak pod neutralną flagą i bez hymnu narodowego. Iwan Kuliak postanowił to obrzydliwie zademonstrować, popierając przy tym wojnę i barbarzyństwo względem ukraińskiej ludności, którego dopuszcza się Władimir Putin.

Iwan Kuliak wyszedł do dekoracji zwycięzców w koszulce ze znakiem „Z” na klatce piersiowej. Podłość? Mało powiedziane. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia.

Przypomnijmy, że symbol „Z” pojawia się na wielu rosyjskich czołgach i innym sprzęcie wojskowym, który bierze udział w ataku na Ukrainę. Według ekspertów może to być oznaczenie rejonu, z którego pochodzi wojsko bądź oznaczenie kierunku ataku.

Zachowanie Iwana Kuliaka jest podłe samo w sobie. Tymbardziej, że obok niego, na najwyższym stopniu stanął zawodnik z Ukrainy. Cóż. Chyba tylko wewnętrzny spokój Ukraińca, uratował Kuliaka przed rękoczynami. Wielu, na miejscu Ukraińca zwyczajnie w świecie by nie wytrzymało.

Zachowanie Rosjanina w mocnych słowach skomentował Marek Szkolnikowski. „Skurwysyństwo w czystej postaci” – pisze wprost dyrektor TVP Sport. „Bydlak z uśmieszkiem na twarzy i dumnie wypiętą klatą z przypiętą swastyką XXI wieku” – dodaje Szkolnikowski. „Wykluczyć Rosjan ze wszystkich rozgrywek natychmiast” – apeluje.

Większość komentarzy odnośnie zachowania Rosjanina jest podobna. Część nie nadaje się do zacytowania, a uwierzcie, że opinia Marka Szkolnikowskiego jest jeszcze jedną z najłagodniejszych.

Wielu ludzi na całym świecie stawia znak równości pomiędzy „Z”, a swastyką. Władimir Putin w swoich atakch na cywilów, szpitale, szkoły i dzieci niczym nie różni się od haniebnych i barbarzyńskich zachowań, których dopuszczali Ci, którzy nosili swastykę.

https://twitter.com/KotRobot/status/1497905390557802496

Zobacz również: