wybuch gazu

Tragiczne doniesienia z województwa wielkopolskiego. W wyniku pożaru, który wybuchnął późnym wieczorem w budynku wielorodzinnym, zginęły dwie osoby. Informację potwierdza Państwowa Straż Pożarna w Kole.

Dwie osoby nie żyją. Ogień w budynku wielorodzinnym

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Interia. Czytamy tam, że straż otrzymała zgłoszenie o ogniu wczoraj (tj. poniedziałek) około godziny 23:30. „Wynikało z niego, że jest pożar na korytarzu. Po dojeździe pierwszych zastępów ustalono, że pali się poddasze jednokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego.” – informuje młodszy kapitan Marcin Chodakowski.

Oficer Państwowej Straży Pożarnej w Kole dodaje też, że w płonącym budynku wciąż znajdowało się kilka osób. Taką informację udało się uzyskać od pierwszej ewakuowanej osoby. „Od niej uzyskano informację, że na poddaszu prawdopodobnie znajdują się trzy osoby.” – potwierdza Chodakowski.

Łącznie eweakuowano cztery osoby przy pomocy specjalistycznych drabin. Niestety, nie dla wszystkich pomoc nadeszła w czas. „Podczas działań na poddaszu ujawniono zwłoki kobiety i mężczyzny.” – przekazuje portal Interia.pl.

Śledczy pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ciała do sekcji zwłok. Sporządzono też specjalistyczną dokumentację, która pozwoli ustalić przyczyny pożaru. Na ten moment jest za wcześnie, żeby o nich mówić.

źródło: Interia.pl

Zobacz również: