policja

Niepokojące wiadomości nadeszły z województwa lubuskiego. Jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej miał groźny wypadek samochodowy. Mężczyzna trafił do szpitala. Potrzebna była operacja.

W wypadku uczestniczyły dwa auta osobowe

„Poseł Koalicji Obywatelskiej Waldemar Sługocki brał udział w wypadku w Zielonej Górze. Do czołowego zderzenia dwóch samochodów doszło w piątek wieczorem” – poinformowali lubuscy dziennikarze. Groźne zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór około godziny 20:00 na ul. Olimpijskiej w Drzonkowie będącym częścią Zielonej Góry.

Jak poinformowały służby, na łuku drogi, z nieustalonej jak dotąd przyczyny, zderzyły się czołowo dwa auta osobowe – suzuki i opel. „Badanie alkomatem na miejscu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi” – przekazała podinspektor Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Oczywiście na miejsce wypadku przybyli strażacy, policjanci oraz pogotowie ratunkowe. Kierowcy obu pojazdów odnieśli obrażenia. Zatem konieczna była ich hospitalizacja. Nieoficjalnie mówiono o tym, iż poseł Koalicji Obywatelskiej przeszedł operację.

Doniesienia mediów potwierdziła rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Polityk doznał na skutek wypadku urazu brzucha. Lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu operacji. W tej chwili Waldemar Sługocki znajduje się na klinicznym oddziale chirurgii ogólnej. Dodajmy, iż jego stan jest stabilny.

Rzecznika zielonogórskiej lecznicy – Sylwia Malcher-Nowak dodała, iż drugi z poszkodowanych kierowców ma złamaną rękę. Medycy opatrzyli uczestnika wypadku. Następnie mężczyzna wrócił do domu.

Jak na razie nie wiadomo z jakiego powodu doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Sprawę badają funkcjonariusze policji.

Źrodło: TVP Info, RMF FM

Zobacz również: