Andrzej Duda
Foto: YouTube

Wydaje się, że słowa prezydenta na temat Polskiego Ładu, mogą nie do końca spodobać się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Andrzej Duda uważa, że rządowy program wymaga poprawek. Dodajmy, że głowa państwa chce sama zaproponować konkretne korekty nowych przepisów.

Andrzej Duda jest w kontakcie z premierem Morawieckim

Szef gabinetu prezydenta, Paweł Szrot poinformował, iż głowa państwa uważa, iż Polski Ład wymaga wprowadzenia kilku poprawek. Dodajmy, iż Andrzej Duda planuje przedstawić swoje własne propozycje zmian do rządowego programu, który wszedł w życie z początkiem tego roku.

Jednocześnie prezydencki minister podkreślił, iż pracownicy kancelarii prezydenta są w stałym kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim i jego współpracownikami. Dzięki temu, już w tej chwili omawiane są ewentualne modyfikacje dotyczące wprowadzonych od stycznia przepisów. „Rząd już zapowiedział korekty, my będziemy też wskazywać punkty, które naszym zdaniem wymagają korekty. To wszystko się już dzieje i te rozmowy będą trwały” – zaznaczył Szrot.

Niektórzy już teraz spekulują, iż to, co zrobiła głowa państwa mogło nie spodobać się Jarosławowi Kaczyńskiemu. W końcu Andrzej Duda otwarcie powiedział o niedoskonałościach Polskiego Ładu. Taka krytyka być może rozwścieczyła prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Wydaje się jednak, że takie tezy są formułowane nieco na wyrost. Dlaczego? Otóż przedstawiciel kancelarii prezydenta podkreślił, iż Andrzej Duda popiera Polski Ład. Świadczy o tym chociażby fakt, że głowa państwa podpisała ustawę wprowadzającą nowe regualcje podatkowe w połowie listopada ubiegłego roku. „Większość tych rozwiązań jest korzystna dla Polaków, dla polskiej gospodarki. Program wymaga korekt, to jest oczywiste. Myślę, że rząd będzie komunikował, jak już przygotowane zostaną ostateczne wersje tych korekt. Część już wdraża na poziomie tych aktów prawnych, które może wydać” – tłumaczył mężczyzna.

Zatem jak widać raczej nie ma mowy o jakimś zgrzycie pomiędzy Dudą i Kaczyńskim. Zgadzacie się z tym stwierdzeniem? Czy też może uważacie, że jest nieco inaczej? Czekamy na Wasze opinie w tym temacie.

Źródło: money.pl

Zobacz również: