Andrzej Duda
Foto: YouTube

Kilka godzin temu w mediach pojawiła się informacja, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Wiadomość potwierdziła jego Kancelaria. Wiadomo, w jakim stanie znajduje się głowa państwa.

Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Nowe informacje o stanie jego zdrowia

O tym, że Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem dowiedzieliśmy się kilka godzin temu. Informację na Twitterze potwierdził Szef Gabinetu Paweł Szrot. Okazuje się, że Andrzej Duda przeprowadził test na COVID-19 w związku z szeregiem zachorowań w jego bliskim otoczeniu. „Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik.” – możemy przeczytać.

Szrot przekazał też, w jakim stanie zdrowia znajduje się głowa państwa. „Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną.” – czytamy.

Andrzej Duda był zaszczepiony tzw. dawką przypominającą, a więc trzecią dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi. „Prezydent przyjął w kwietniu i czerwcu zeszłego roku 2 dawki szczepionki, a 17 grudnia – dawkę trzecią przypominającą. Prezydent zgodnie z przepisami przebywa w izolacji.” – dodaje szef jego gabinetu.

Pomimo zakażenia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wciąż w izolacji wykonuje część swoich obowiązków. To tylko potwierdza jego dobry stan zdrowia. „Skierował dziś do Sejmu weto do ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji.” – informuje Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. „Decyzja formalnie wykonana. Izolacja nie uniemożliwia wykonywania obowiązków.” – dodaje z kolei Paweł Szrot, szef gabinetu Andrzeja Dudy.

źródło: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Zobacz również: