Adam Niedzielski
Foto: Youtube

Adam Niedzielski i Ministerstwo Zdrowia podjęło kolejną ważną decyzję w walce z czwartą falą pandemii koronawirusa. Właśnie przekazano ją opinii publicznej.

Niedzielski podjął decyzję. Zacznie się już 16 grudnia

Kilka dni temu poznaliśmy nowe obostrzenia koronawirusowe, które będą obowiązywały od 15 grudnia. Teraz Adam Niedzielski wraz z Ministerstwem Zdrowia dokłada kolejną, ważną decyzję z perspektywy walki z czwartą falą pandemii koronawirusa.

„Uruchamiamy akcję szczepień dzieci. Pierwsze szczepionki dotrą do Polski 13 grudnia, a 16 chcemy rozpocząć szczepienia. Mamy nadzieję, że od wtorku będziemy mogli się zapisywać.” – przekazał na pilnie zwołanej konferencji prasowej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Ponadto Niedzielski poinformował, że resort zdrowia zdecydował się zwiększyć dostępność łóżek covidowych w szpitalach. I to pomimo tego, że w ostatnich dniach pandemia minimalnie wyhamowała. Jak to komentuje szef ministerstwa zdrowia? „Mamy spadek zachorowań o 7-8 proc. mniej niż w zeszłym tygodniu, ale to nie jest informacja przesądzająca o zmianie trendu. Możemy być pewni, że w najbliższym czasie ten spadek nie wpłynie na sytuację w szpitalach. Zwiększamy liczbę łóżek, bo liczba hospitalizacji będzie rosnąć.” – usłyszeliśmy na dzisiejszej konferencji prasowej.

Adam Niedzielski przedstawił też kluczową statystykę. Odnosi się ona do tego, jak bardzo szczepionka redukuje możliwość zgonu u osób w pełni zaszczepionych. „Szczepienie zmniejsza 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu.” – przekazał Minister Zdrowia.

źródło: media, PAP, Onet

Zobacz również: