Rosjanie zabili sportowca

Smutne informacje dla całego świata mediów, a już w szczególności, dla wszystkich widzów i osób, które kiedykolwiek współpracowały z Telewizją Polską. Zmarł zasłużony dziennikarz Tadeusz Horoszkiewicz. „Nasz autorytet” – takimi słowami żegnają go współpracownicy.

Tadeusz Horoszkiewicz nie żyje

O śmierci Tadeusza Horoszkiewicza poinformowała TVP3 Opole, której był współzałożycielem. „Dzisiaj w nocy w wieku 86 lat zmarł Tadeusz Horoszkiewicz, nestor opolskich mediów. Z telewizją związany od 1962 roku.” – napisał na Twitterze obecny szef TVP3 Opole, Mateusz Magdziarz.

„Współtwórca TVP3 Opole, jej dziennikarz, prezenter, operator i kierownik a ostatnio kolaudator. Nasz autorytet. Syn powstańca śląskiego Romana Horoszkiewicza.” – wspomina zmarłego Horoszkiewicza, Mateusz Magdziarz.

Informacja o śmierci Tadeusza Horoszkiewicza obiegła już wszystkie krajowe media. Tę wybitną postać wspomina także Radio Opole, na łamach którego również pracował. „Współpracował również z Radiem Opole, gdzie rozpoczynał swoją drogę zawodową niemal 45 lat temu.” – wspomina go rzeczone medium.

Nie podano przyczyny śmierci Tadeusza Horoszkiewicza. We wspomnieniach o tym wybitnym dziennikarzu możemy jednak znaleźć ciekawy cytat, który doskonale charakteryzuje pracę dziennikarza. „Charakterystyczną cechą pracy reportera radiowego jest to, że zawsze musi zdążyć na czas, ewentualnie może zdążyć… się spóźnić. Niestety, zdarzają się też przy okazji bliskie kontakty z drogówką, na okoliczność niezauważenia licznika podczas jazdy samochodem” – tak mówił Horoszkiewicz o pracy dla radia, cytowany przez Radio Opole.

źródło: TVP3 Opole, Radio Opole

Zobacz również: