polsko-białoruska granica

Niestety, ale trwa eskalacja konfliktu przy granicy polsko-białoruskiej. Trwa niemal szaleńcy atak migrantów, którzy za wszelką cenę próbują sforsować przejścia graniczne i ogrodzenia i przedostać się na teren Polski. Nasze służby jak na razie skutecznie powstrzymują ofensywę, napędzaną przez białoruski reżim. Niestety, ale policja donosi aż o 7 rannych funkcjonariuszach. Pojawiają się też kolejne, niepokojące informacje jakoby migranci zostali… dozbrojeni przez reżim.

Są ranni wśród policjantów. Migranci nie dają za wygraną

Wygląda na to, że migranci za wszelką cenę chcą opuścić Białoruś i przedrzeć się do Polski, skąd prawdopodobnie udadzą się do Niemiec. Polskie służby dzielnie bronią granicy naszego państwa. Sytuacja się jednak komplikuje. Jak donosi Straż Graniczna, migranci, którzy do tej pory rzucali w polskie służby wyłącznie kamieniami i kostką brukową, zostali prawdopodobnie dozbrojeni przez białoruski reżim. W stronę policji poleciały m.in. granaty hukowe. Mimo to, dzielnie bronimy granicy.

W swoim najnowszym komunikacie polska policja donosi aż o 7 rannych funkcjonariuszach. „To m. in. policjant uderzony kamieniem w głowę i przewieziony do szpitala; policjantka z urazem głowy przewieziona do szpitala oraz 5 policjantów z obrażeniami rąk i nóg. Obrażenia powstały po rzucanych w nas przedmiotach.” – czytamy w komunikacie prasowym. W mediach pojawiają się też kolejne nagrania z ataków migrantów na polską granicę. Publikujemy je w dalszej części naszego tekstu.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1460628509932593155

„Dzisiejsze działania migrantów kontrolowanych przez służby białoruskie były szczególnie agresywne.” – zauważa Stanisław Żaryn. Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych, jak i polskie służby nie mają już najmniejszych wątpliwości, że to białoruski reżym popycha migrantów do aktów desperacji.

Szczególnie przerażający jest film, na którym widać, jak migranci, licząc na bierność polskich służb, wykorzystują do ataków także… dzieci. Jak donoszą białoruscy opozycjoniści, to niestety, ale coraz częstszy widok. Niewykluczone, że takie prowokacje oraz ataki jeszcze się dzisiaj wzmogą.

Oprócz siedmiu policjantów, poszkodowana jest także jedna funkcjonariuszka Straży Granicznej, o czym ta instytucja poinformowała za pośrednictwem swoich oficjalnych mediów społecznościowych.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1460584337519394825

A tutaj dowód na to, że za ruchami migrantów ewidentnie stoją białoruscy żołnierze.

Zobacz również: