specnaz na granicy polsko-białoruskiej
zdjęcie ilustracyjne, Twitter

Wcześniejsze doniesienia z granicy polsko-białoruskiej nie napawały optymizmem, ale wygląda na to, że z godziny na godzinę jest coraz groźniej. Polskie służby muszą wciąż być w najwyższej gotowości i zachować wyjątkową czujność. Przy granicy jest już białoruski Specnaz. 

Białoruski Specnaz już przy granicy z Polską

Siły Specjalnych Operacji Sił Zbrojnych Republiki Białorusi, czyli w skrócie Specnaz to wojska powietrznodesantowe i wojska specjalnego przeznaczenia (za Wikipedią). Jak się okazuje, te siły są już obecne przy polsko-białoruskiej granicy. Wszystko dostrzegły polskie służby, a zdjęcie jednego z białoruskich żołnierzy już obiegło media. Publikujemy je poniżej.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1460267109217361926

„Trwa kryzys na granicy białorusko-polskiej. Białoruś celowo i z premedytacją zaostrza sytuację, organizuje kolejne prowokacje, a Rosja po cichu popierająca białoruskiego despotę wysyła coraz mocniejsze sygnały z ofertą pomocy dla zachodniej Europy.” – pisze Stanisław Żaryn, Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych. Już od samego rana i godzin nocnych przy przejściu granicznych w Kuźnicy gromadzą się rzesze migrantów.

Służby białoruskie spychają ich w kierunku przejścia granicznego. Niewykluczone, że dojdzie do kolejnej, ale tym razem na bardziej zmasowaną skalę, próby sforsowania polsko-białoruskiej granicy. Niepokojące, co zauważa Ministerstwo Obrony Narodowej jest nie tylko to, że przy granicy obecne jest białoruskie wojsko, spychające migrantów w jedno miejsce, ale też służby specjalne Specnaz. Czy Aleksandr Łukaszenka planuje kolejną zaskakującą prowokację? Niewykluczone. Polskie wojsko, policja oraz Straż Graniczna muszą zachować wyjątkową czujność.

źródło: MON, Twitter, media

Zobacz również: