koronawirus rekord zakażeń

Niestety, czwartkowy poranek nie zaczyna się najlepiej. Właśnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowej liczbie dziennych przypadków zakażeń koronawirusem. I niestety, ale mamy do czynienia z kolejnym rekordem zakażeń podczas trwania czwartej fali pandemii koronawirusa.

Blisko 20 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

W swoim wczesnym porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje aż o 19 074 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. To kolejny, nowy rekord czwartej fali koronawirusa. Przypomnijmy, że poprzedni padł dopiero co wczoraj i wynosił ponad 18,5 tysiąca przypadków zakażeń.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że najwięcej, bo aż 4027 przypadków wykryto w województwie mazowieckim. To prawie o dwa razy więcej, niż w drugim pod tym względem wojewódzkie lubelskim. Sporo zakażeń jest też na Śląsku czy w Wielkopolsce. Niestety, ale widać, że w całym kraju liczba przypadków zakażeń koronawirusem drastycznie rośnie. Niestety tylko dzisiaj z powodu COVID-19 zmarło 75 osób, a z powodu chorób współistniejących aż 199. Od początku trwania pandemii w Polsce odnotowano już 3 162 804 przypadków zakażenia koronawirusem.

Jak to zwykle bywa, Ministerstwo Zdrowia przygotowało też szczegółowy raport dzienny nt. koronawirusa.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1458721169713115138

Zajętych jest ponad 12 z blisko 18 tysięcy łóżek, przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Pozostaje nieco ponad 500 wolnych respiratorów. Ponad 400 tysięcy osób jest w kwarantannie. Liczby te w najbliższych dniach, wiele na to wskazuje, mogą wyglądać jeszcze gorzej. Dbajmy o siebie i stosujmy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Wreszcie, szczepmy się. Tylko tak możemy powstrzymać transmisję koronawirusa.

źródło: media, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz również: