Mateusz Morawiecki o Donaldzie Tusku
Youtube, KPRM, PO

Znowu zagotowało się na polskiej scenie politycznej. Tym razem mamy do czynienia ze słowną przepychanką, pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Donaldem Tuskiem. Wszystko zaczął przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Morawiecki reaguje na wpis Donalda Tuska

„Kongres USA dyskutuje o możliwych sankcjach na Polskę i wycofaniu wojsk amerykański z naszego kraju. Tego samego dnia PiS ustami posła Kowalskiego wskazuje 2027 rok jako datę referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii. Tak wygląda zdrada stanu.” – napisał wczoraj na swoim Twitterze Donald Tusk. Znamienne są zwłaszcza słowa „tak wygląda zdrada stanu”, na które postanowił zareagować Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki.

Pan Tusk, znowu zapukał w dno od spodu. Otóż napisał, że 'Kongres USA dyskutuje o możliwych sankcjach na Polskę i wycofaniu wojsk amerykańskich z naszego kraju’. Każdy może w mniej niż minutę sprawdzić, że nic takiego nie miało miejsca, ale minęło już wiele godzin od tego wpisu i lider Platformy nadal go nie sprostował” – rozpoczął Mateusz Morawiecki, po czym przeszedł do jeszcze większej ofensywy.

Brak pomysłu na siebie i na Polskę, nie musi od razu oznaczać, że trzeba opowiadać takie bajki. Panie Donaldzie, jeszcze jest czas, żeby przeprosić za tego kolejnego fake newsa. Odwagi.” – dodał Morawiecki, wyraźnie wbijając szpileczkę Donaldowi Tuskowi. Jak myślicie, czy przewodniczący Platformy Obywatelskiej odpowie na słowa szefa rządu i będziemy świadkami dalszej części tej przepychanki?

źródło: Wirtualna Polska, media, Facebook, Twitter

Zobacz również: