Donald Tusk kontra TVP

Donald Tusk na swoich mediach społecznościowych zamieścił nagranie wideo, na którym odczytuje treść listu z pogróżkami, jaki otrzymał. Na koniec nagrania Tusk zwraca się do Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanymi słowami. „Jarosławie Kaczyński jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny” – mówi, patrząc wprost w oko kamery przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk otrzymał list z pogróżkami. Winny Jarosław Kaczyński?

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zamieścił wpis, w którym wspomina tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Pod wpisem umieścił też nagranie wideo, na którym odczytuje treść… listu z pogróżkami, jaki sam otrzymał.

„Wpakuje Ci nóż desantowy w brzuch, jak Stefan Wilmont, temu ***** Adamowiczowi.” – czyta fragment listu Donald Tusk. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wspomina, że w liście, który otrzymał są też groźby w kierunku innych osób. „W liście są też groźby pod adresem bohaterki Powstania Warszawskiego. (…) Ją też zabiję przed 11 listopada. Pomogę oczyścić mój kraj. Zostanę bohaterem, jak Stefan Wilmont.” – kontynuuje czytanie przerażającego listu Donald Tusk. „Jesteś skazany na śmierć za zdradę ojczyzny. Wyrok wydano w imieniu Polski Podziemnej.” – takimi słowami kończy się rzeczony list.

„W Polsce narasta fala nienawiści, pogardy, coraz częściej także przemocy. Jarosławie Kaczyński jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny. (…) Jesteś odpowiedzialny za narastanie tej fali, rosnący niepokój, rosnący strach. Nie zostawimy tej sprawy. Nie będziemy milczeć. I wiedz jedno. Nie damy się zastraszyć.” – kończy nagranie wideo Donald Tusk.

Jednocześnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej wspomina, że to nie pierwszy list z pogróżkami, jaki otrzymał w ostatnim czasie. Podobne groźby mają trafiać też do innych działaczy Platformy Obywatelskiej.

źródło: Twitter

Zobacz również: