sondaż ws. wyborów
Foto: sejm.gov.pl

Tego nie przewidział nikt. Zaskakujące doniesienia Onetu. Wygląda na to, że to nie koniec rekonstrukcji rządu. Wkrótce ze swoim gabinetem może pożegnać się kluczowy minister. To Zbigniew Rau, aktualny Minister Spraw Zagranicznych.

Zbigniew Rau odchodzi z rządu. Onet podał powód

Choć to na razie nieoficjalne informacje, do których dotarli dziennikarze Onetu, to wydaje się, że dymisja Zbigniewa Raua jest tylko kwestią najbliższych dni. Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych ma pożegnać się z resortem z powodu problemów zdrowotnych. Trwają usilne poszukiwania jego następcy.

Kim Prawo i Sprawiedliwość obsadzi ewentualny wakat na stanowisku szefa polskiej dyplomacji? Według dziennikarzy Onetu najpoważniejszymi kandydatami do objęcia resortu Ministerstwa Spraw Zagranicznych są: Arkady Rzegocki, Ryszard Legutko oraz Zdzisław Krasnodębski. Pierwszy z nich to obecny szef Służby Zagranicznej, a zarazem były Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie. Za następną dwójką, według Onetu, przemawiają tytuły profesorskie. Jarosław Kaczyński, który niewątpliwie będzie decydentem ma według dziennikarzy rzeczonego źródła słabość do „profesorów”.

„Wśród możliwych kandydatów wymieniany jest również były ambasador w Izraelu, obecnie szykujący się do objęcia stanowiska ambasadora w USA Marek Magierowski lub kończący misję w Waszyngtonie prof. Piotr Wilczek. W ocenie rozmówców Onetu te dwie kandydatury byłyby merytorycznie najlepsze spośród wszystkich wyżej wymienionych, ale z racji sporej dawki niezależności akurat te dwie są najmniej prawdopodobne.” – czytamy także na łamach Onetu.

źródło: Onet

Zobacz również: